HD 4500 bilgisayarı güncelleme

Gökmen A

Centipat
Öncelikle selamlar. Elimde halihazırda kullandığım yaklaşık 10 yıllık bir sistem var. Tahmin ediceğiniz üzere güncel oyunlarda sıkıntı yaşıyorum. Bu sistemle oynadığım 2 oyun var biri LOL diğeri isi CS:GO. LOL'ü bir nebze oynatsada CS:GO'da en düşük ayarlar ve aklınıza gelecek tüm ayarları yapmama rağmen 30-40 FPS'in üstüne çıkamıyorum. Can you run it adlı sitede sadece işlemcim sıkıntı olarak gözüküyor, bilmeyeniniz var ise bu site sisteminizin donanımlarına göre oyunu düşük veya normal ayarlarda açıp açmıycağınızı gösterip hangi donanımınız sıkıntı olduğunu gösteriyor. Benim sistemimde de işlemcim sadece sıkıntı olarak gözüküyor, ve bende benim anakartıma ve ekran kartıma uygun bir işlemci arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

WhatsApp Image 2020-05-12 at 22.30.53.jpeg
WhatsApp Image 2020-05-12 at 22.30.31.jpeg

Bilgisayarcı bir tanıdığım bu sisteme en fazla e8400 takabilirsin dedi . E8400 taksam ne kadar fps artışı olur ?

Son düzenleme:
Anakart Core 2 Quad işlemcileri de destekliyor. Ama ekran kartı zayıf olduğu için ille de işlemci artıracam diyorsan dediğin Core 2 Duo E8400 olabilir. Çok bi Fps artışı olmaz ama işlemci darboğazı dediğin oyunda Fps artışı olacaktır.

Anakart Core 2 Quad işlemcileri de destekliyor. Ama ekran kartı zayıf olduğu için ille de işlemci artıracam diyorsan dediğin Core 2 Duo E8400 olabilir. Çok bi Fps artışı olmaz ama işlemci darboğazı dediğin oyunda Fps artışı olacaktır.
Peki bu sisteme en fazla e8400 mi takabilirim bu arada dediğim oyun csgo işlemci bazlı bir oyun olduğu için ekran kartım pek sorun yapmıyor

Hayır, Core 2 Quad da takabilirsin. Şu Linkten CPU kısmına tıklayıp desteklenen tüm işlemcileri görebilirsin. Ekran kartından yana sıkıntı yoksa Core 2 Quad al bence. Q9500 anakaartına uyumlu ve iyi iş görür. :)

Hayır, Core 2 Quad da takabilirsin. Şu Linkten CPU kısmına tıklayıp desteklenen tüm işlemcileri görebilirsin. Ekran kartından yana sıkıntı yoksa Core 2 Quad al bence. Q9500 anakaartına uyumlu ve iyi iş görür. :)
Ekran kartımın darboğaz yapma ihtimali varmı peki pek anlamıyorum ve darboğaz yapıp yapmayacağını nasıl anlarım

Msi Afterburner programını açıp oyun oynarken işlemci ve ekran kartı kullanımına bak. Hangisi sürekli devamlı %100 kullanılıyorsa o darboğaz yapıyordur.

Geri
Yukarı