HD 4650 AC 3 kasıyor

sakal5323

Hectopat
  • 4 GB RAM DDR 2
  • Pentium E6500 işlemci.
  • HD 4650 1GB ekran kartı

Sistem eski diye pek anlamıyorum parçalar yeterli mi diye fakat oyunu yükledim, 720p normal ayarlarda FPS düşmesi yaşıyorum. Ayarları ne kadar düşürsem de yine aynı sorun oluyor FPS yükselmiyor. Sorunu nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır parçaları bilmediğim için güvenemedim bende eskiden ilk çıktığı zamanlarda GT 420 ekran kartıyla sorunsuz oynuyordum.
Sisteminizin driverları güncel mi kontrol edin. Kasanızda toz olabilir bu da ısı yükselişine ve bununla beraber performans kaybına yol açabilir. Bunların ikisinde de problem yok ise, kullandığınız HDD ya da SSD ömrünü doldurduğu için ufak takılmalara sebebiyet verebilir. Disk sağlığını kontrol edin. Ayrıca FPS düşmesi anlık takılma şeklinde mi oluyor, yoksa sürekli düşük FPS ile mi oynuyorsunuz? Bunu da belirtirseniz daha net bir sonuca varabiliriz.

Kasayı gayet temizlemişim macunları yeni sürdüm şu ana kadar Far Cry 3 ve bu oyunda bu sorunla karşılaştım hep düşük FPS de duruyor ayarları düşüreyim diyorum değişen bir şey olmuyor yükselteyim diyorum gene değişen bir şey olmuyor.

Kasayı gayet temizlemişim macunları yeni sürdüm şu ana kadar Far Cry 3 ve bu oyunda bu sorunla karşılaştım hep düşük FPS de duruyor ayarları düşüreyim diyorum değişen bir şey olmuyor yükselteyim diyorum gene değişen bir şey olmuyor.
Anladım. Dediğim gibi geçmişte daha düşük RAM ve yanlış hatırlamıyorsam ATI 4600 serisi ekran kartı ile oynamıştım. Akıcı bir oyun deneyimi sunmuştu bana. Fakat işlemcim i5 650 idi. Belki işlemciden dolayı ufak da olsa bir düşüş yaşıyor olabilirsiniz.

Anladım. Dediğim gibi geçmişte daha düşük RAM ve yanlış hatırlamıyorsam ATI 4600 serisi ekran kartı ile oynamıştım. Akıcı bir oyun deneyimi sunmuştu bana. Fakat işlemcim i5 650 idi. Belki işlemciden dolayı ufak da olsa bir düşüş yaşıyor olabilirsiniz.

Ben de işlemciden düşünüyorum darboğaz gibi geliyor bana fakat eski sistem diye tam emin olamıyorum.

Geri
Yukarı