HD 4850 GPU renkleri bozuk veriyor

Cihangir ceyhan

Hectopat
ETS 2 PUBG gibi ağır oyunlarda oynarken 10 dk sonra böyle oluyor ve oyundan atıyor. Çözümünü bulamadım, nedendir sizce?
PC Windows 10 Pro.
128 GB SSD.
6 GB DDR3 RAM.
1 GB AMD Radeon HD 4850 ekran kartı.

WhatsApp Image 2021-10-15 at 19.19.12.jpeg

Çok ısınınca yapıyor olabilir, bir de zaten 13 senelik kart (tabi 13 senelik diye illa bozulacak diye bir kaide yok ancak bozulma ihtimali fazla). Sıcaklık değerlerini kotnrol edin MSI Afterburner ile. Sürekli aynı sıcaklığa ulaşınca bu sorun oluşuyorsa kartı daha serin çalıştırmanız gerekiyor demektir.

MSI Afterburner indirip Coreclock'u 100MHz Memory clock 150MHz İndirip tekrar oynamayı dener misiniz? Olmaz ise DDU ile mevcut sürücüyü silip başka WHQL onaylı sürümü indirip tekrar deneyin. Eğer olmaz ise chipset arzası vardır demektir. Fırınlama işlemini yapabilirsiniz fakat Max 3 4 ay gider ve %80 tamamen bozulur.

Son düzenleme:
Hocam doğrudur belki ekran kartı arızalıdır. Bence iyi dayanmış
hocam sistemi geçen sene topladım yani şu 3 gündür yapmaya başladı
MSI Afterburner indirip Coreclock'u 100MHz Memory clock 150MHz İndirip tekrar oynamayı dener misiniz? Olmaz ise DDU ile mevcut sürücüyü başka WHQL onaylı sürümü indirip tekrar deneyin.
format attım yine aynı hocam
Çok ısınınca yapıyor olabilir, bir de zaten 13 senelik kart (tabi 13 senelik diye illa bozulacak diye bir kaide yok ancak bozulma ihtimali fazla). Sıcaklık değerlerini kotnrol edin MSI Afterburner ile. Sürekli aynı sıcaklığa ulaşınca bu sorun oluşuyorsa kartı daha serin çalıştırmanız gerekiyor demektir.
tm hocam bi deniyim
Hocam doğrudur belki ekran kartı arızalıdır. Bence iyi dayanmış.
hocam bozuk olsa görüntü hiç vermez ağır oyunlarda oluyor sadece

Yeni konular

Geri
Yukarı