ATI HD 4850 ekran kartı tanımama sorunu

Ali kar

Hectopat
Daha fazla  

Sistemim : Asus M2A-VM ANAKART DDR2 Galba 8 GB kadar RAM destekliyor.
İşlemci : AMD Athlon 64 x2 5200+
Ekran kartım : Atı HD 4850 series
Şimdi XP kullanırken birdenbire tarayıcıda takılıreken bi hata aldım. Goruntu surucu bilmemne kesti falan diye sonra PC tekrar başlattım. Ekran kartını goruyodu. Ama ati2dvag diye mavi ekran veriyordu. Araştırdım bu hatayı tek XP'de veriomus Atı ekran kartlarında dedim. Win7 64 ultimate yapayım yaptım ve PC'ye ekran kartımı ne yaptıysam tanıtamadım. Taktım cıkardım falan driver hatta yardım aldım TW üzerinden bi internetteki şahısdan yapamadık. PC'yi onboarda takınca onboard olan ekran kartımı goruyor. (Ati readon x1200 series) ama harici takınca 4850'yi aygıt yoneticisnde monitor ya da ekran bağdaştırıcıları cıkmıyor ne yapmalıyım ama hariciyi takınca goruntude geliyor. Hatta CPU-Z'de ekran kartım cıkıyor ama aygıt yoneticisinde dxdiag'da ya da msc32'de cıkmıyor. Sorun nedir? Çıldırmak üzereyimm :( XP kullanırken ati2dvag hatası verip mavi ekran geliyordu. Win7 geçtim ekran kartını CPU Z goruyor ama aygıt yoneticisi dxdiag falan gormuyor. Driverleri kurdum bide ekran kartının mavi bölmesinden yani monitorden gelen kabloyu takmak için mavi kabloyu taktıgımız yerden hafif bi koku seziyorum. Eğer orası yanmışsa tamir edilebilir mi, teşekkürler.
v2-61115_large.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı