HD 4850 sistem geç görüntü veriyor

Halil_İbrahim00

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın Power tuşuna bastığım zaman fanlar dönüyor fakat monitöre yaklaşık 10-20 saniye görüntü veriyor. Ne yapmalıyım?

Sistemim:

Anakart: MSI 760GM-P21 FX.
İşlemci: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor 3.00 GHz.
RAM: 2+2 4 GB DDR3 1333 MHz.
Ekran kartı: Sapphire ATI Radeon HD 4850 1 GB Vapor-X
Hard disk: Samsung HD322hj 320 GB.
Güç kaynağı: Power man 350W.

Buna benzer olay yaşamıştım E2220 sistemim vardı GT 9500 ekran kartını takınca ya görüntü gelmiyor bazen de sizin PC gibi 20 saniye sonra görüntü veriyordu söktüm 7200 GS ekran kartını taktım görüntü anında gelmeye başladı.

Buna benzer olay yaşamıştım E2220 sistemim vardı GT 9500 ekran kartını takınca ya görüntü gelmiyor bazen de sizin PC gibi 20 saniye sonra görüntü veriyordu söktüm 7200 GS ekran kartını taktım görüntü anında gelmeye başladı.

Bende kardeşimin GTX 560 ekran kartını denemiştim ama bir şey değişmedi. Çok saçma bir durum.

En baştaki soruyu sormamın sebebi o. Öyle bir problem çıktınmı ezbere iş yapılmaz. Bakma normalde teknoloji forumu ama arızalı bir bilgisayarı bakmadan kimse uzaktan çözemez. Allah bilir ne sıkıntısı var.

Şimdi 20 saniye sonra görüntü açılış ekranı geliyorsa 3 sebebi var.
1 - BIOS ayarlarından dolayı. (Bootable disk veya Fastboot v.s)
2 - BIOS güncel değil
3 - Sistemsel yıpranma. Parçalar eski olduğu için anakart veri transferini düzgün gerçekleştiremiyor.

Bunları kontrol etmekte fayda var. Anakart değiştirin diyeceğim ama zahmetli bir iş. Kasandaki HDD ve Ekran kartını sadece bu ikisini farklı bir sisteme takıp dene hızlı açıldığını göreceksin.

En baştaki soruyu sormamın sebebi o. Öyle bir problem çıktınmı ezbere iş yapılmaz. Bakma normalde teknoloji forumu ama arızalı bir bilgisayarı bakmadan kimse uzaktan çözemez. Allah bilir ne sıkıntısı var.

Şimdi 20 saniye sonra görüntü açılış ekranı geliyorsa 3 sebebi var.
1 - BIOS ayarlarından dolayı. (bootable disk veya fastboot vs)
2 - BIOS güncel değil.
3 - sistemsel yıpranma. Parçalar eski olduğu için anakart veri transferini düzgün gerçekleştiremiyor.

Bunları kontrol etmekte fayda var. Anakart değiştirin diyeceğim ama zahmetli bir iş. Kasandaki HDD ve ekran kartını sadece bu ikisini farklı bir sisteme takıp dene hızlı açıldığını göreceksin.

Evet, kasamdaki HDD ve ekran kartını başka bir bilgisayara taktığımda hemen görüntü geliyor ve BIOS'u güncelledim. Geçen sene bilgisayarın güç kaynağı arıza vermişti, yanlış hatırlamıyorsam güç kaynağını değiştirdikten sonra böyle yapmaya başladı. Önceden bilgisayar power tuşuna bastıktan sonra hemen görüntü veriyordu.

Geri
Yukarı