i7 920 ve HD 4850 sistem görüntü gitme sorunu

Kamon5561

Decapat
Bilgisayarımda şöyle bir sorun var. Bilgisayarı ilk zamanlar ekran kartı yüzünden açtığımda ekran gidip çizgili şekilde kalıyordu. Ekran kartını ısı tamiri yaptırdıkdan sonra bu sorunu çözmüştüm ama şimdi de bilgisayarı açıp normal gezinti yaptığımda yani sadece Google'da gezip dolaştığımda pek bir sorun olmuyor ama bilgisayarda bir program veya oyun açmaya çalıştığımda fanlardan çok fazla ses geliyor ve ekran bir iki gez gidip geldikten sonra komple kapanıyor. Önce ekran kartı geliyor aklıma ama sebebini anlayamadım hala. Sıcaklık yüzünden mi bunu yapıyor yoksa güç kaynağıyla bir ilgisi mi var çözemedim. Ya da ekran kartının sorunu donanımsal mı fiziksel mi onu da çözemedim. HWMonitor'den aldığım ekran görüntülerini altta paylaşacağım. Şimdiden yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

1.PNG
2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle ekran kartının üstünde bulunan transistör'lerden birisi patlamıştır oda ekran kartına yük bindiği zaman otomatik olarak kendini korumak için kapatıyor yapacak birşey yok bence gidin yeni ekran kartı alın gitsin neler yaptığınızı yazın yani oyun filan oynuyor musunuz? Yazarsanız ona göre uygun fiyatlı bir ekran kartı önerebiliriz...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı