HD 4850 sistem kaç lira eder?

multidevran

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Recep Abi ile Ali Abi bir video yapmışlar.

Uygun Fiyatlı Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi Bölüm 1​

Diye tabi bunu duyunca benimde bilgisayarımın kötü olduğunu var sayarak hemen toplamaya karar verdim. Fakat elimde 1700 TL gibi bir bütçe yok. Ailemde bilgisayar almıyacaklarını söylüyor. Hatta Annem ile çok tartıştık şuanda bile konuşmuyoruz. Neyse özele girmeden benim elimde satabileceğim 1 adet bilgisayar ve 300 TL gibi bir para var. Bilgisayarımın özellikleri:

• Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4850
  • Ram: 4 Adet DDR2 400 Ghz Hızında çalışan Toplam işte siz hesaplayın bilmem kaç. GHz Ramler (MHz mi Ghz mi pek bilmiyorum kafama göre yazdım yani hız işte anlayın :D )
  • Anakart: Gigabyte GA-MA790 HP-UD4H
  • Everese eski bir kasa 450 Watt Güç kaynağı
  • AMD Athlon 64 X2 Dual Core Precossor 6000+ 3.00 GHz
  • 500 GB Harddisk
Şimdi diyeceksiniz bu kadar eski bilgisayar olur mu? İnanır mısınız bilmem ama ben bunu 6 ay önce bir bilgisayarcıda toplattım daha doğrusu abimgil zorla topladı. (Babamın bilgisayara bakış açısı : Açılmıyo mu bu? e yeter daha ne :D ) Şimdi Bunu ben kaça satabilirim? 1200 TL vs. ise üstüne kendim para koyup 1700 TL ye tamamlayıp ondan topluyacağım.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız en fazla 300-350 TL gibi bir fiyata satılabilir. Sizinde 300 TL niz olduğunu varsayarak, toplam bütçeniz ortalama 600 TL. En aşağı 400- 500 TL biriktirerek oyun oynayabileceğiniz bir sistem toplayabilirsiniz.

Hayallerini kırmak istemem ama bu sistem 1200 TL filan etmez, edeceği en fazla 350-400 TL kadar. O sistemdeki bazı şeyleri kısarak, (SSD, Ekran kartı) gibi biraz daha iyi bir sistem toplayabilirsin, gene de en azından 1000 TL gerekiyor.

Harddiskin ve kasan bence şimdilik yeterli. Değiştirmen gereken 3 parça var.

Toplam 460 TL. Bunlar fiyat/performans ürünlerdir. O sistemden daha performanslı olacağı kesin. Bir tek ekran kartı kalıyor. onu da daha sonra 750 Ti alıp takarsın. Çok güzel bir sistemin olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı