HD 5000 series sistemde FPS düşmesi

Bertte

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda aşırı ciddi bir FPS düşüşü oldu. Bayağı eski bir laptop ama en azından oyun oynatıyordu şu an inanın zar zor Minecraft oynayabiliyorum neden olabilir?
Özellikler:
RAM: 3GB. İşlemci: Intel(r) Core(tm) i3 CPU m 350 @ 2.27GHz 2.27 GHz. Ekran kartı: AMD Mobility Radeon HD 5000 series.

Parça değişimi yok.

Normalde gayet güzeldi ama bir gün açtığımda 20 FPS zor almaya başladım.

Hızlı tarama: Virüs çıkmadı.

Driverları tam [kendi kendine silinme ihtimali yok (sanırım)]

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım bilgisayarınız Dell'in İnspiron serisi. Bende de çok benzer özellikli bir PC var şuan. Çok eski bilgisayarlar oldukları için oyunlara güncelleme vs. geldikçe yavaşlıyor. Benim fikrim bu çünkü mesela CS:GO'yu eskiden çok rahat 60 FPS ile oynarken artık 30 alabiliyorum. Aynı şekilde ETS2, Minecraft dahil. Minecraft için FPS Boost Texture Pack'leri öneriririm. Ben son sürümlerde oynayamazken Texture'ler sayesinde artık oynayabiliyorum. LoL için ise "Desperados" (sanırım) adlı kanalın FPS arttırma videoları işe yarıyor. Benim oynadığım oyunlarda bulduğum çözümler böyle. Yardımcı olduysam ne mutlu.
Ayrıca format atarak hızlandırabilirsiniz diye düşünüyorum. Fark oluyor. Ama en son çare olarak format önerilmeli.

Sanırım bilgisayarınız Dell'in Inspiron serisi. Bende de çok benzer özellikli bir PC var şu an. Çok eski bilgisayarlar oldukları için oyunlara güncelleme vs. geldikçe yavaşlıyor. Benim fikrim bu çünkü mesela CS:GO'yu eskiden çok rahat 60 FPS ile oynarken artık 30 alabiliyorum. Aynı şekilde ETS 2, Minecraft dahil. Minecraft için FPS Boost texture Pack'leri öneriririm. Ben son sürümlerde oynayamazken Texture'ler sayesinde artık oynayabiliyorum. LoL için ise "desperados" (sanırım) adlı kanalın FPS arttırma videoları işe yarıyor. Benim oynadığım oyunlarda bulduğum çözümler böyle. Yardımcı olduysam ne mutlu.
Ayrıca format atarak hızlandırabilirsiniz diye düşünüyorum. Fark oluyor. Ama en son çare olarak format önerilmeli.

Evet ancak bendeki durum şu şekilde bir günde oldu yani LoL de bile 60-100 arası FPS alırken artık yani Chrome açınca PC kapanmaya başladı benimkisi gerçekten acayip bir durum :(

Evet ancak bendeki durum şu şekilde bir günde oldu yani LoL de bile 60-100 arası FPS alırken artık yani Chrome açınca PC kapanmaya başladı benimkisi gerçekten acayip bir durum :(
Hocam fazla ısındığından vs. olabilir mi? Önceden soğutucu kullanıyor muydunuz? Şahsen ben soğutucu kullanmayınca kendiliğinden kapanıyor çok ısınınca bilgisayar.

Herhangi bir soğutucu kullanmıyorum ama ikisini de aynı anda dinlendirmek üzere bir jel var onu dondurup laptopun altın.

Hocam fazla ısındığından vs. olabilir mi? Önceden soğutucu kullanıyor muydunuz? Şahsen ben soğutucu kullanmayınca kendiliğinden kapanıyor çok ısınınca bilgisayar.

A koyuyorum ısınınca jel buzluğa atıyorum PC yide kapatıp dinlendiriyorum aynı anda.

Hocam bu arada, eskiden HD5650 (sanırım) şuan HD 5000 Series olarak gözüküyor. Windows'un yeni güncellemesini yaptınız mı? Belki desteği kesmişlerdir... Emin değilim ama.
Herhangi bir soğutucu kullanmıyorum ama ikisini de aynı anda dinlendirmek üzere bir jel var onu dondurup laptopun altın.

A koyuyorum ısınınca jel buzluğa atıyorum PC yide kapatıp dinlendiriyorum aynı anda.
Hocam bence jel kullanmayın bir soğutucuya geçin. Ayrıca güç seçeneklerine bir göz atın. Ben nihai performans kullanıyorum. Biraz fazla ısınma olabilir ama fark ettiriyor.

Hocam bu arada, eskiden HD5650 (sanırım) şu an HD 5000 series olarak gözüküyor. Windows'un yeni güncellemesini yaptınız mı? Belki desteği kesmişlerdir... Emin değilim ama.

Hocam bence jel kullanmayın bir soğutucuya geçin. Ayrıca güç seçeneklerine bir göz atın. Ben nihai performans kullanıyorum. Biraz fazla ısınma olabilir ama fark ettiriyor.

Teşekkür ederim dediklerinizi gözden geçireceğim.

Geri
Yukarı