HD 530 Ayrılmış bellek sorunu

Kadir1907

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Windows 7 64 bit kullanırken BIOS'tan ayrılmış belleği 512 yapıp çoğu oyunu rahat bir şekilde oynuyordum.
Windows 10 a yükselttim BIOS'tan gene 512 yaptım ancak 128 olarak gözüküyor ve çoğu oyun kasıyor.
Win 7'de iken gözüküyordu ve sorun yoktu ama şimdi gözükmüyor ve sorun var ne yapmalıyım

İşlemci İ7 6700
Anakart MSI B150M GAMING PRO

Sisteme RX 460 takarsam darboğaz olur mu ? RX 470'e bütçem yetmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci İ7 6700
Anakart MSI B150M GAMING PRO

Sisteme RX 460 takarsam darboğaz olur mu ? RX 470'e bütçem yetmiyor.

Lütfen dalga geçtiğini söyle, gerçekten böyle birşey sormadığını, şaka olsun diye yazdıgını söyle. :(

Asıl soruna gelecek olursam, istiyorsan 2GB yap belleği, çok birşey farketmeyektir. GPU'nun rami bittiği zaman sistem ramini kullanır, yanii kendisine ayırdıgın ram bitse bile, yine aynı ramden kullanacak.

Çok takılmana gerek yok, al bir Rx470 bak keyfine. :)

Lütfen dalga geçtiğini söyle, gerçekten böyle birşey sormadığını, şaka olsun diye yazdıgını söyle. :(

Asıl soruna gelecek olursam, istiyorsan 2GB yap belleği, çok birşey farketmeyektir. GPU'nun rami bittiği zaman sistem ramini kullanır, yanii kendisine ayırdıgın ram bitse bile, yine aynı ramden kullanacak.

Çok takılmana gerek yok, al bir Rx470 bak keyfine. :)

Yazım hatası yapmışım darboğaz yazmışım yazık olur mu i7 işlemciye diyecektim para biriktirip 4 GB RX 470 almayı planlıyorum.

Hocam önceden çoğu oyunda sorun çıkmazdı win 7 de iken 128 di oyunlar oynanmıyordu 512 yaptım gerçekten performans arttı . WİN 10 da yükseltsem de 128 olarak gözüküyor ekran kartı gelene kadar daha iyi performans almak istiyorum her şeyi yaptım BİOS güncelledim ama olmuyor

Bence yazık olur. İşlemciniz yarısı parasındaki i5'ler bile rahatça besleyebiliyor. O işleciye en azından GTX 1070 takın bence. Ebrar Bilgisayar'da Galax GTX 1070 EX OC 1800 TL. 1000 TL koyup 1070 almak çok daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı