Çözüldü HD 5450 sürücü güncellerken "desteklenmeyen grafik donanımı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RowIinq

Hectopat
Daha fazla  
HD 5450 ekran kartımı güncellerken hata verdi. Yardımcı olur musunuz?

1669381956740.png

Çözüm
Catalyst software Suite.
Bu sofware deneyin hocam.
Ama Crimson, Catalyst yazılımına göre daha sonradan çıkmış. Daha güncel sürümü.

Şu anda yüklü olan 15.301.1901 (16.2.1) sürümü zaten o karta yükleyebileceğin en güncel sürüm. Eğer bu sürümden yüksek bir sürüm yüklemeye çalışıyorsan hata alman normal.

Aşağıdaki linkten de bunu doğrulayabilirsin. En fazla 16.2.1 seçeneği mevcut. AMD o tür eski kartlar için sürücü desteğini kesti.
Kendi kendine bilgisayarı açtığımda güncel sürüm mevcut şeklinde bir ekran geldi. Bastım ancak böyle bi ekran çıktı.

Ama Crimson, Catalyst yazılımına göre daha sonradan çıkmış. Daha güncel sürümü.

Kendi kendine bilgisayarı açtığımda güncel sürüm mevcut şeklinde bir ekran geldi. Bastım ancak böyle bi ekran çıktı.
Yani ben güncellemeye çalışmadım. Daha önce güncellemeye çalıştığımda en güncel sürümdesiniz diyordu. Az önce geldi bu ekran.

Anladım. Açıkçası durduk yere neden böyle bir ekranın geldiğini bilmiyorum. Eğer sürekli sürekli açılıp rahatsız etmiyorsa çok da dert edilebilecek bir şey değil gibi. Şu an kurulabilecek en güncel sürücü yüklü olarak gözüküyor ve normal olarak bilgisayarını kullanmaya devam edebileceksindir diye umuyorum.

Anladım. Açıkçası durduk yere neden böyle bir ekranın geldiğini bilmiyorum. Eğer sürekli sürekli açılıp rahatsız etmiyorsa çok da dert edilebilecek bir şey değil gibi. Şu an kurulabilecek en güncel sürücü yüklü olarak gözüküyor ve normal olarak bilgisayarını kullanmaya devam edebileceksindir diye umuyorum.

Sürekli açılıp açılıp rahatsız etmiyor. İlk kez oldu. Şu sıralar nedenini bilmediğim bir durumdan dolayı bilgisayarı tek tuş ile açamıyorum. Ekran açılıyor fakat siyah ekranda kalıyor. Kasa çalışıyor ancak görüntü gelmiyor. Açma tuşuna basıp siyah ekranda 3 4 dakika bekledikten sonra bilgisayarı kapatıp yeniden açıyorum. Ancak öyle açılıyor. Ondan dolayı böyle bir hata vermiş olabilir mi?

Açıkçası birçok sebebi olabilir diye düşünüyorum. Aklıma ilk gelen sebeplerden birisi böyle bir ekran kartıyla böyle bir durumu son zamanlarda yaşamaya başladığın için muhtemel bir arıza olabilmesi düşüncesi. Bir diğeri ise bilgisayarı son zamanlarda böyle sık sık düğmeden kapattığın için grafik sürücüsünün böyle bir hata verebilecek olması. Ama hata verse genelde sürücüsü kullanılamaz hale gelirdi Windows içerisinde, o da başka bir soru...

Çok da uzatmak istemem çünkü kesin sorun şundan kaynaklanıyor diyebileceğim bir durum yok.

Şu anda yüklü olan 15.301.1901 (16.2.1) sürümü zaten o karta yükleyebileceğin en güncel sürüm. Eğer bu sürümden yüksek bir sürüm yüklemeye çalışıyorsan hata alman normal.

Aşağıdaki linkten de bunu doğrulayabilirsin. En fazla 16.2.1 seçeneği mevcut. AMD o tür eski kartlar için sürücü desteğini kesti.

Evet bende kullanıyordum şu fikirdeydim hani yüksek sürümde olursa daha iyi FPS verir ama yüksek sürümde software cipi okumuyor ve desteklemiyor diyor bence de normal.

Evet bende kullanıyordum şu fikirdeydim hani yüksek sürümde olursa daha iyi FPS verir ama yüksek sürümde software cipi okumuyor ve desteklemiyor diyor bence de normal.
"Yüksek sürümde olursa daha iyi FPS verir" düşüncesi her zaman geçerli değildir. Eğer çok eski bir sürümden çok yeni bir sürüme geçilmiyorsa pek de olmaz böyle şeyler zaten. Sürücülerin çıkma amaçları genel olarak performans iyileştirmeleri, hata düzeltmeleri ve güvenlik güncelleştirmeleri içindir. Sürücü güncelleştirmelerinden çok da FPS boostu beklememek gerekir. Ha tabii bazen FPS'in arttığı senaryolar olabilmektedir fakat dediğim gibi üstte sürücülerin genel çıkma amaçlarını belirttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı