HD 5570 sistemin her yerinde mavi baloncuk çıkıyor

• Konuyu başlatan MY7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 198

MY7

Hectopat
Daha fazla  
Sistem-i5 660, PowerColor HD5570, 8 GB RAM, HDD notebook HDD'i 320GB çıkma ikinci el WD Blue. Bir anda masaüstündeyken veya oyundayken ekranın her yerinde mavi baloncuk gibi büyük nokta gibi şeyler çıkıyor ve donuyor. Sonra kararıp çizgi çizgi olup oyundaysam oyunu, internetteysem sayfayı kapatıp masaüstüne atıyor. Nedir anlamadım.

Yaptıklarım:

RAM'leri söküp taktım yer değiştirdim, ekran kartını çıkarıp taktım. OC'suz ve OC'lu da oluyor. Isınma problemi falan yok başka da bir şey yapmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, ilk önce sistemi taratın derim. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapabilirsiniz. Virüs de olma ihtimali var.

Son düzenleme:
Eyvallah sağ olun bir şey yoktu driverpack indirip salak gibi o programla driver kurdum ne olduysa ondan sonra oldu PC'ye işe yaramayacak ne varsa indirdi 2 gündür temizlemeye uğraşıyorum bir de bu sorun çıktı yolun sonu PC öldürüp yeniden dirilmek olacak. GO to format.
O değil kart stres testlerinde hiç sıkıntı çıkarmadı 1 saat test e soktum fulmarkta sonra Prime95 de blinder testine girdi oda 40 dakika falan sürdü hiçbir sıkıntı çıkarmadı stok hızlarda bir şey yok OC yapınca oluyor ona ayıktım bir de BIOS da Memory clock u 800 yaptım ondanda olabilir.

Driverpack gibi program kullanmanıza gerek yok. Uyumsuz yazılım indirdiği için mavi baloncuk çıkıyor olabilir. DDU ile yazılımı silin ve AMD'nin kendi sitesinden sürücüyü kurun ve OC yapmayın.

Galiba geç oldu ddu yla güvenli modda kaldırdım lakin kart oc la patla saç kurutma makinası,çakmak ve enson 200 derece 10 dakika ısıtılmış fırında nar gibi kızrttım ve ssd almıştım yeni win kurup driverları dakurdum şaka gibi şu anda sıkıntısız oyun testi yapmadım daha
Fazla bi ömrü kalmadı

Geri
Yukarı