HD 5570'li sistem için macOS sürüm önerisi

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 412

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Yakin zamanda RAM'i 8 GB yapabilirim belki, ama daha fazla yukseltemem. Genel Adobe programlarini, Blender gibi 3D programlari kullanabilecegim sürüm olsun. Bazı yeni programlarin Windows 8.1'de calismamasi gibi sorunlar olmazsa sevinirim.

Sistemim:
MSI H55ME23 Anakart.
ATI Radeon HD5570 2 GB Ekran Karti.
Intel i3 550 3.20GHz
2X 2 GB DDR3 RAM.
WD Green 240GB SSD.
Samsung 460GB HDD.

Yakin zamanda RAM'i 8 GB yapabilirim belki, ama daha fazla yukseltemem. Genel Adobe programlarini, Blender gibi 3D programlari kullanabilecegim sürüm olsun. Bazı yeni programlarin Windows 8.1'de calismamasi gibi sorunlar olmazsa sevinirim.

Sistemim:
MSI H55ME23 anakart.
Atı Radeon HD5570 2 GB ekran karti.
Intel i3 550 3.20GHz
2X 2 GB DDR3 RAM.
WD Green 240GB SSD.
Samsung 460GB HDD.

İşlemcini 3570 yapabilirsen ki anakart ı da yükseltmen gerekiyor, minimal düzeyde temel işler için kullanılır ama Blender gibi dediğin uygulamalarda 5 FPS gibi değerler veriyor zaten ekran kartı (aynısı bende de var) eğer heveslendiysen bu tarz bir güncelleme ile Google, YouTube ve başka işlerinde yeterli olur.

Blender ve başka işler için yetersiz kalacaktır.
Kısaca...

Genel Adobe programlarini, Blender gibi 3D programlari kullanabilecegim sürüm olsun. Bazı yeni programlarin Windows 8.1'de calismamasi gibi sorunlar olmazsa sevinirim.

Sistemim:
MSI H55ME23 Anakart.
Intel i3 550 3.20GHz
2X 2 GB DDR3 RAM.
WD Green 240GB SSD.
Samsung 460GB HDD.

Şu sisteme kurabilme kısmını geçiyorum, kurulan sürümde değil Windows 8.1, macOS'un XP'sini kullanmış olacaksınız. Linux'a yönelin.

Bellekten daha önemli sorunların var. Blender'de de ne yapacağını bilmiyorum, ama işletim sistemi farketmeksizin bir sahneyi rahatça kuramayacağına eminim. Basit işler ve modelleme için yine de yeterli olur.

Bu sisteme belirlediğin filtrelerde bir Mac OS bulunmamakta. Yine de Big Sur deneyebilirsin, ama önermiyorum.

macOS High Sierra kurabilirsiniz, ekran kartının Metal API desteği var mı bilmiyorum ama varsa güzel bir OCLP yaması ile daha güncel sürümleri deneyebilirsiniz.

Şu sisteme kurabilme kısmını geçiyorum, kurulan sürümde değil Windows 8.1, macOS'un XP'sini kullanmış olacaksınız. Linux'a yönelin.
Neden hocam?

Sistemim:
MSI H55ME23 Anakart.
Intel i3 550 3.20GHz
2X 2 GB DDR3 RAM.
WD Green 240GB SSD.
Samsung 460GB HDD.
Linux kullanın Linux Lite ve Zorin Os Lite öneririm.

Geri
Yukarı