HD 5670 O.C Yaptım Sorun Olurmu ?

MertDemir

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
DonanımMeraklısı
Merhabalar. HD 5670 PowerColor ekran kartım var. Gpu saat, bellek saati ayarlarını 15MHz arttırdım. Sorun oluşurmu Gıgabyte IF-133 550W kasam var. Normalde 350-400W yetiyor hd 5670 için o.c sonrasında sorun olurmu ? 15 MHz yeterlimi biraz daha arttırmalımıyım ? AMD OverDrive üzerinden O.C yaptım.

Benim Hd 4650 için yaptığım O.C değerlerini atayım kendin karar ver istersen.
Adsız.png

Buda yapmadan önceki hali.
Adsız1.png

Sende bir sorun oluşturmaz merak etme, korkuyorum diyorsan orada otomatik ayarlama var bırak proğram kendisi ayarlasın.

Markası ''HIS'', Gta Saandreas'da çok fazla bir fark oldu. 20-30 Fps gibi bir değer arttı.
Nfs The Run low'da kasarken şimdi medium'da 30 Fps'ye yakın değerler alıyorum.

Peki oyundayken ekran kartının ısı değerlerini merak ediyorum oyundayken ısı değerlerini görme şansım varmı ? Bazı programlar varmış ondan sordum. Ben Gpu saat hızını 50MHZ, Bellek saat hızını da 70-80 MHZ arttırsam nasıl olur öneriniz nedir ? Ne kadar arttırmalıyım.

MSI Sitesinden bulamadım. Guru3D sitesinden buldum saol.

Ekran kartım yük altında 64 Dereceyi falan gördü 775MHZ den 840MHz yaptım gpu saat hızını. Bellek saat hızını da 667den 800MHz yaptım. Sınır 900MHz. 840MHz'den 850MHz çıkarsam olurmu ?. Ekran kartı ozaman 67-68 derece falan olucaktır. Maksimum 75 derece. Sıkıntı olurmu ?

Şuan fan hızı %65 de çalışıyor. Birde fazla ses geliyor sanırım işlemciden fx 8320 stok fan. İyi soğutuyor ama fazla sesli bunun bir çözümü yok mu ?

Blizzard T2 Mini alasım var. İşimi görür mü ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı