Çözüldü HD 5770 Kırmızı Işık ve Görüntü Gitmesi Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FerilNEX

Hectopat
Daha fazla  
HD 5770 ekran kartında HDMI to VGA kullanıyorum ve gece kapattım bilgisayarı sabah açtığımda bilgisayar açılmadı, ben de ekran kartını çıkartıp tekrar taktım. Taktıktan sonra açıldı ve ekrana 30 saniye görüntü geldi, sonrasında kırmızı bir ışık yandı ekran kartında ve görüntü gitti. Fanlar hızlıca dönmeye başladı acaba PCI Express slotu mu bozuldu diye başka ekran kartı taktım PC'yi uzay kasaya çevirdim çalıştırdım yine olmadı RAM'ler'i felan her şeyi denedim ama düzelmedi bazı siteleri dolaştım sorunla ilgili ısınma sorunu vardır dediler ekran kartını 30 dk beklettim sonrasında ekran kartı zaten soğuktu iyice soğudu ama yine sorun düzelmedi.
Herhangi bir bip sesi almadım anakarttan ama kırmızı ışık yanınca ekrandan görüntü gidiyor dediğim gibi lütfen yardım edin ekran kartını zaten değiştiricem ama yine de idare etmesi için düzeltmem lazım şimdiden teşekkürler.

PCI Express slotu bozuk değil diğer ekran kartı çalıştı.
Acaba 6 Pinlik güç bağlantısında mı sorun var?
Cevap verecek yokmu.

Çözüm
HD 5770 ekran kartında HDMI to VGA kullanıyorum ve gece kapattım bilgisayarı sabah açtığımda bilgisayar açılmadı, ben de ekran kartını çıkartıp tekrar taktım. Taktıktan sonra açıldı ve ekrana 30 saniye görüntü geldi, sonrasında kırmızı bir ışık yandı ekran kartında ve görüntü gitti. Fanlar hızlıca dönmeye başladı acaba PCI Express slotu mu bozuldu diye başka ekran kartı taktım PC'yi uzay kasaya çevirdim çalıştırdım yine olmadı RAM'ler'i falan her şeyi denedim ama düzelmedi bazı siteleri dolaştım sorunla ilgili ısınma sorunu vardır dediler ekran kartını 30 dk beklettim sonrasında ekran kartı zaten soğuktu iyice soğudu ama yine sorun düzelmedi.
Herhangi bir bip sesi almadım anakarttan ama kırmızı ışık yanınca ekrandan görüntü gidiyor dediğim gibi ekran kartını zaten değiştireceğim ama yine de idare etmesi için düzeltmem lazım şimdiden teşekkürler.

Cevap verecek yok mu?

Sorun çözüldü, çözümü kolay. Termal macun sürünce düzeldi ve daha sessiz çalışıyor.
HD 5770 ekran kartında HDMI to VGA kullanıyorum ve gece kapattım bilgisayarı sabah açtığımda bilgisayar açılmadı, ben de ekran kartını çıkartıp tekrar taktım. Taktıktan sonra açıldı ve ekrana 30 saniye görüntü geldi, sonrasında kırmızı bir ışık yandı ekran kartında ve görüntü gitti. Fanlar hızlıca dönmeye başladı acaba PCI Express slotu mu bozuldu diye başka ekran kartı taktım PC'yi uzay kasaya çevirdim çalıştırdım yine olmadı RAM'ler'i falan her şeyi denedim ama düzelmedi bazı siteleri dolaştım sorunla ilgili ısınma sorunu vardır dediler ekran kartını 30 dk beklettim sonrasında ekran kartı zaten soğuktu iyice soğudu ama yine sorun düzelmedi.
Herhangi bir bip sesi almadım anakarttan ama kırmızı ışık yanınca ekrandan görüntü gidiyor dediğim gibi ekran kartını zaten değiştireceğim ama yine de idare etmesi için düzeltmem lazım şimdiden teşekkürler.

Cevap verecek yok mu?

Sorun çözüldü, çözümü kolay. Termal macun sürünce düzeldi ve daha sessiz çalışıyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı