HD 6470M Catalyst Control Center yükleyince HD 7400M oldu

Yunus Eren

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar,
Arkadaşlar benim bilgisayarım bir laptop. Geçen hafta baktığımda ekran kartı AMD Radeon Hd 6470m idi. Fakat abim AMD Catalyst Control Center programını yüklemiş. Yüklediğinden beri bilgisayar yavaş açılıyor ve aygıt yöneticisinden baktığımda ekran kartı olarak AMD Radeon Hd 7400m series yazıyor. Bu sorunu nasıl düzeltirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Catalyst Control Center'ı kaldırın bakalım problem düzelecek mi ? Uyumsuz sürücü yüklenmiş olabilir sürücüleri kaldırıp uyumlu sürücüleri kurun büyük ihtimalle düzelir.

;) Tabi ki. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Programlar ve Özellikler açılan listeden AMD Catalyst Control Center bul kaldır butonuna tıkla adımları izle kaldır.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinden de ekran kartını bulup sağ tıkla "kaldır" de. Oradaki "aygıt yazılımını kaldır" seçeneğini de işaretle. Sonra ekran kartının sitesinden güncel driver indir, kur. Ekran kartın 6470 ise 6000m serisini kuracaksın.

Aygıt yöneticisinden de ekran kartını bulup sağ tıkla "kaldır" de. Oradaki "aygıt yazılımını kaldır" seçeneğini de işaretle. Sonra ekran kartının sitesinden güncel driver indir, kur. Ekran kartın 6470 ise 6000m serisini kuracaksın.
Öyle yaparsa karşısına karanlık bir ekran gelecek hep kafası karışacak gerek yok öyle yapmasına.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı