HD 6570 için FurMark testinde 112 derece normal mi?

CapsNumScroll

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ekran kartına stres testi yapiyordum 4 FPS 112 dereceyi gördü. Termal macunu bitmiş olabilir mi yoksa bu derece normal mi?
Ekran kartım HD 6570.

Arkadaşlar selam, ekran kartına stres testi yapiyordum 4 FPS 112 dereceyi gördü. Termal macunu bitmiş olabilir mi yoksa bu derece normal mi?
Ekran kartım HD 6570.

Hocam her ne olursa olsun, hangi ekran kartı ve koşullarda olursa olsun, 112 derece eğer kesin olarak doğruysa kesinlikle ortada bir sorun var, 112 derece yani kaynama derecesi bile 100. artık sen hesap et.

Hocam her ne olursa olsun, hangi ekran kartı ve koşullarda olursa olsun, 112 derece eğer kesin olarak doğruysa kesinlikle ortada bir sorun var, 112 derece yani kaynama derecesi bile 100. artık sen hesap et.
Günümüz Ryzen işlemcilerinde 115 olduğu için fikir yürüttüm sadece. İnternette HD 6570 ile ilgili bir kapanma sıcaklığı bilgisi bulamadım. Bir incelemede 102 dereceye ulaşmış, onu gördüm sadece.

Buraya göre 102 derece. Elle o değeri artırmadıysa kapanması lazımdı. Elle artırdıysa bile görüntü falan gitmeliydi. Bu kadar eski bir kart o sıcaklıkta çalışamaz.
Burada kapanma sıcaklığı değil, %100 fan hızının kaç derecede olacağı yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı