HD 6570 Overdrive Overclock Yapma

Emre Gökşen

Hectopat
Daha fazla  
Powercolor HD6570 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 ekran kartım var. AMD Overdrive' dan veya Powercolor'un Powerup Tuner programı ile ekran kartıma O.C yapsam perfonmansım artar mı? Kaç yapmam lazım? Isınma sorunum yok. Oyun oynarken 40'ı geçtiğini görmedim. Boşta 32-30 derece o civarlarda. O.C yapmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Asus GPU tweak gibi yazılımlarla yapabilirsiniz. Bu kartlar çok güç tüketen kartlar değildir PSU'nun yetmemesi gibi bir konu söz konusu olmaz. Aynı kartı(Asus 2 GB modeli) 4,5 ay kadar kullandım ve oyunlara girerken fanla birlikte hepsini en sona çekiyordum. Performansta gözle görülür bir artış oluyor.

AMD kartlara O.C yapmak mantıksız çünkü pek dayanıklı değil ve stabilitesi çok kötü ama 40'ı geçmiyorsa O.C yapabilirsiniz. Bilinçsiz yapmadığınız sürece kesinlikle performans artar.

• Gpu Boost Clock
  • Memory Clock

Bunları arttırmanız lazım.

Not: Direk arttırmadan önce hafif hafif test edin. Daha iyi sonuç alabilirsiniz. Her bir test için save alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart kesinlikle ısınmıyor. Belki bana öyle denk gelmiştir ama 40 dereceyi herşeyi sona getirdiğimde geçmedi daha.

Sıcaklık degerleriniz çok iyi. Dibine kadar OC yapın hocam.

Artık o mümkün değil :) R7 265 Aldım :) Buda biraz ısınıyo gibi ama daha 75C görmedim :)

O karta alışınca değerler gözüme fazla geldi sanırsam :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı