HD 6570 ve E6500 sisteme uygun PSU önerisi

Bütçe
400-500 TL

Cg2611

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an ucuz yollu bilgisayar topluyorum. Arkadaşım kullanmadığı bilgisayar parçalarını uygundan vereceğini söyledi ben de anakartımın desteklediği maksimum bileşenleri toplayayım dedim. Pentium Dual Core E6500'den, 12 MB belleği olan Xeon işlemciye geçiş yapacağım. Modelini tam bilmiyorum işlemcinin. AMD Radeon HD 6570 1 GB ekran kartım var aynı modelin 2 GB olanını alacağım. 4 GB RAM var 4 GB daha takviye yapacağım. Bu alacağım parçaları toplamda 700-800 gibi bir rakama verecek toplamda. Fakat sorun şu ki PSU yetersiz gelir diye korkuyorum. Çok fazla PSU'dan anlamam fakat input 230 output 300 olarak yazıyordu üzerinde. Bu alacağım parçalar için bu güçte bir PSU yeterli midir? Eğer değilse uygun bir PSU önerebilir misiniz? Bütçem maksimum 400-500 civarı olabilir.
Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Kaliteli bir PSU gibi durmuyor. Aerocool VX Plus 400W alabilirsiniz. Maalesef piyasada kaliteli 350W falan bulmak zor.

Kaliteli bir PSU gibi durmuyor. Aerocool VX Plus 400W alabilirsiniz. Maalesef piyasada kaliteli 350W falan bulmak zor.

Teşekkür ederim :) peki konudan bağımsız olarak, Xeon islemci hiç kullanmadım. i5 ofis bilgisayarı kullanmıştım şu an sattım onu ekran kartı dahiliydi. Bunu oyun için topluyorum ama güncel oyunlar için değil. FIFA 15, Call of Duty, Resident Evil 6, Hitman absolution gibi oyunlar oynuyorum. 12 MB cache varmış bu alacağım işlemcide. Oyun için iş görür mü iyi bir işlemci mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı