HD 6670 karta overclock yapılmalı mı?

• Konuyu başlatan Nyde
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 621
Bu karta overclock yapmalı mıyım?
Yaparsam nasıl yapacağım?

Evet yapabilirsin fazla bir şey bekleme ama gene de 5-10 FPS artar. Öncelikle
AMD'nin kendi uygulaması üzerinden veya MSI afturburner ile overclock yapabilirsiniz ilk etapta 15-25 MHz arttırarak ilerlemen gerek.Daha sonra Bench mark testi yaparak hangi ayarlarda kararlı çalıştığını öğrenebilirsin.

Evet yapabilirsin fazla bir şey bekleme ama gene de 5-10 FPS artar. Öncelikle
AMD'nin kendi uygulaması üzerinden veya MSI afturburner ile overclock yapabilirsiniz ilk etapta 15-25 MHz arttırarak ilerlemen gerek.Daha sonra Bench mark testi yaparak hangi ayarlarda kararlı çalıştığını öğrenebilirsin.
Msi afterburner den overclock yapıcam da power limitle temp limit değiştirilmiyor.
2.PNG

MSI Afterburner'den overclock yapacağım da Power limitle temp limit değiştirilmiyor.
Eki Görüntüle 1187217

Hocam ayarlar kısmından arayüze gelin, oradan default MSI afturburner V2 skin- big Edition'u seçin.
Daha sonra tekrar MSI afturburner ayarlarından genele gelin voltaj takibi mi açın. Tavsiyem adım adım gitmeniz o.c yi yaptıktan bir oyuna girip 15-20 dakika vakit geçirin herhangi bir sorun yoksa devam edin. İlk etapta;
Memory Clock:+30 MHz +25 MHz + 25 MHz +20 MHz +15 MHz
Core Clock:+20 MHz +20 MHz +15 MHz + 15 MHz +10 MHz
Soldan sağa doğru adım adım giderek 5-10 FPS arttırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam ayarlar kısmından arayüze gelin, oradan default MSI afturburner V2 skin- big Edition'u seçin.
Daha sonra tekrar MSI afturburner ayarlarından genele gelin voltaj takibi mi açın. Tavsiyem adım adım gitmeniz o.c yi yaptıktan bir oyuna girip 15-20 dakika vakit geçirin herhangi bir sorun yoksa devam edin. İlk etapta;
Memory Clock:+30 MHz +25 MHz + 25 MHz +20 MHz +15 MHz
Core Clock:+20 MHz +20 MHz +15 MHz + 15 MHz +10 MHz
Soldan sağa doğru adım adım giderek 5-10 FPS arttırabilirsiniz.
Hocam bir sorum daha vardı ekran kartı kaç dereceyi geçmesin ?
Bir de fan hızı otomatikte mi kalsın? Yoksa onu da mı değiştireyim?

Hocam bir sorum daha vardı ekran kartı kaç dereceyi geçmesin ?
Bir de fan hızı otomatikte mi kalsın? Yoksa onu da mı değiştireyim?
Hocam ekran kartı oyunlarda veya yük altında 90dereceyi geçmemesi gerek fan hızını %45 yaparsanız çok daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı