HD 6670 muadili ekran kartı önerisi

14alper41

Hectopat
Merhaba, 2013 yılında bir sistem toplamıştım ve 9 sene boyunca sorunsuz bir şekilde kullandım, sisteme sadece 8 GB RAM ve 480 GB SSD ekledim. Ekran kartım bozulduğu için yeni bir ekran kartı almak mecburiyetindeyim. Şu an onboard ekran kartı kullanıyorum fakat mâlum, neredeyse Solitaire oynarken bile kasıyor ve ekrandaki mavi çizgiler canımı sıkıyor. Mevcut ekran kartım işimi gördüğü için ve çok fazla para harcamak istemediğim için model yükseltme gibi bir isteğim yok, bütçe problemim yok ama uçuk rakamlar vermek istemiyorum, mevcut ekran kartımın muadili olması yeterli. Her neyse, ekran kartında aradığım kriterler:

Ana kartım ile uyumluluk problemleri yaşatmayacak.
Kronik bir sorunu olmayan.
Mevcut ekran kartımın muadili olmalı.
VGA girişi olmalı(şart değil ama olsa daha iyi olur)

Sistem özelliklerim:

Anakart: ASUS P8B75-M LX.
İşlemci: Intel Core i3 3220.
RAM: Kingston DDR3 4 GB RAM + Kingston DDR3 8 GB RAM(sisteme sonradan dahil edildi)
Ekran kartı: AMD Radeon HD 6670.

Uyumsuz bir şey önermeyiz hocam, bize sisteminizi zaten yazmışsınız, ona göre öneride bulunduk.

@Kyrie Irving @Yiğitt35 arkadaşlar yanlış anladınız beni, uyumsuz bir şey önereceğinizi düşünsem zaten buraya sormam, bu tarz işleri kendi başıma halledebilmek için bunları öğrenmek istiyorum bundan dolayı sordum.

@Qeenross verdiğiniz link beni gerçekten aydınlattı çok teşekkür ediyorum.

Eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı