HD 6750 ekran kartına görüntü gelmiyor

aukin

Centipat
Ekran kartı
HD 6750
Anakart
Foxconn modelini bilmiyorum
İşlemci
İ7 3770 3.4 GHZ
Bugün bilgisayarı başka odaya taşıdım açtığımda monitöre görüntü gelmedi fakat bilgisayar çalışıyor. VGA kablosunu onboard girişine taktığımda görüntü geliyor.
Denediğim çözümler:
BIOS reset.
RAM sök çıkar.
HDD sök çıkar.
Ekran kartsız çalıştır.
Yardımcı olursanız sevinirim.

PCI değil, AGP slotu kullanıyorsunuz.

AGP değil PCI-Express slotu kullanılıyor.

Üzerindeki soğutma bloğunu çıkarıp fırına atın.

Öyle bir şey yapmayın yaptırmayın sakın. Ben sadece kartın arka kısmında GPU çipinin olduğu yere ısı verilmesi gerektiğini söyledim yoksa sizin dediğiniz şekilde fırında kavrulmuş yahni olur :)

BIOS pilinin bitmiş olmasının ekran görüntü gelmemesi ile ilgisi olmadığını düşünüyorum.

Ayarlar kaydedilmiyorsa bunun sebeplerinden biri BIOS pilinin bittiği ya da bitmeye yakın olduğu içindir.

BIOS ayarlarınızı default F10 ile kaydedip çıkın ve tekrar deneyin PCI değil, agp slotu kullanıyorsunuz.

Denedim bir değişiklik yok.

Öyle bir şey yapmayın yaptırmayın sakın. Ben sadece kartın arka kısmında GPU çipinin olduğu yere ısı verilmesi gerektiğini söyledim yoksa sizin dediğiniz şekilde fırında kavrulmuş yahni olur :)

Nasıl yapacağımı anlatırsanız sevinirim.
Ayarlar kaydedilmiyorsa bunun sebeplerinden biri BIOS pilinin bittiği ya da bitmeye yakın olduğu içindir.

Smart fan Control ayarını enable olarak ayarlayıp kaydederken bir sıkıntı olmuyor.

Resmi yeni farkettim arkadaşın dediği gibi agp değil pci'miş. Bios ayarlarından Advanced> sekmesinden> Onboard devices configuration> Pci express seçeneklerinden Auto seçeneğini deneyin birde.

Resmi yeni fark ettim arkadaşın dediği gibi agp değil PCI'miş. BIOS ayarlarından advanced> sekmesinden> onboard devices configuration> PCI Express seçeneklerinden Auto seçeneğini deneyin bir de.

Ben galiba yanlış ayarı değiştiriyorum öyle bir seçenek yok.

Dosya Ekleri

• IMG_20220425_234316.jpg
    IMG_20220425_234316.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 20

Dosya Ekleri

• IMG_20220426_000550.jpg
    IMG_20220426_000550.jpg
    173,8 KB · Görüntüleme: 18
Aynı ayar sayılır auto üzerinde dursun. Aslında böyle bir ayar çok rastlanan birşey değil. Yani taktığınız zaman tanıması lazım diye biliyorum. Bios ayarlarını en makul şekilde ayarladığına inandığında geriye kalan ya pci slotu bozuk yada kartın da olabilir. Aklıma başka birşey gelmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı