HD 6750 sistem video izlerken donuyor

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba Technopat üyeleri. Bilgisayarımda olan sorun başlıkta da yazdığım gibi sadece video izlerken oluyor sistemi yük altına soktuğumda ya da oyun oynarken olmadı hiç. Sorunu nasıl çözebiliriz?
Son zamanlarda yaptığım bir değişiklik var. Benim normalde BIOSTAR G41 m7.v6X anakartı kullanıyordum üzerinde 4 GB 800 MHz RAM HD 6750 3 tane disk takılıydı onda böyle bir sorun yoktu. Daha sonra MSI P45 Neo F anakartına geçtim 2 GB 667 MHz RAM de yanında geldi. Ben direkt anakartı ve RAM'i taktım Windows'u sıfırdan kurmadım acaba bu yüzden olabilir mi?

Merhaba Technopat üyeleri. Bilgisayarımda olan sorun başlıkta da yazdığım gibi sadece video izlerken oluyor sistemi yük altına soktuğumda ya da oyun oynarken olmadı hiç. Sorunu nasıl çözebiliriz?
Son zamanlarda yaptığım bir değişiklik var. Benim normalde BIOSTAR G41 m7.v6X anakartı kullanıyordum üzerinde 4 GB 800 MHz RAM HD 6750 3 tane disk takılıydı onda böyle bir sorun yoktu. Daha sonra MSI P45 Neo F anakartına geçtim 2 GB 667 MHz RAM de yanında geldi. Ben direkt anakartı ve RAM'i taktım Windows'u sıfırdan kurmadım acaba bu yüzden olabilir mi?
Driver kaynaklı olabilir ve 2gb ram çok az 4gb ram olmalı daha iyi bir deneyim için eğer 2 gb ram olacaksa windows xp kurabilirsiniz ram tüketimi az olduğu için.
Olmadı pcyi formatla(önemli bilgileri yedeklemeyi unutma) windowsu yeniden kur ve driverları yükle.

Driver kaynaklı olabilir ve 2 GB RAM çok az 4 GB RAM olmalı daha iyi bir deneyim için eğer 2 GB RAM olacaksa Windows XP kurabilirsiniz RAM tüketimi az olduğu için.

Olmadı PC'yi formatla(önemli bilgileri yedeklemeyi unutma) Windows'u yeniden kur ve driverları yükle.

Hocam yanlış anlamışsınız şu an sistemimde 6 GB RAM var. Formatı en son çare düşünüyorum başka bir çözümü yok mudur?

Hocam yanlış anlamışsınız şu an sistemimde 6 GB RAM var. Formatı en son çare düşünüyorum başka bir çözümü yok mudur?
Başka çözüm var olabilir ama benim önceki yazdığım çözümdede işe yaramayabilir tam emin değilim daha uzman biri konu hakkında yorum yapsa faha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı