HD 6800 sistem oyun oynarken aniden donuyor

Elegannce

Decapat
Yer
Texas
Merhaba, oyun oynarken bilgisayarım aniden donuyor ve ses gidiyor. Bilgisayarı kapatıp açmadan düzelmiyor, internette araştırdığım her şeyi neredeyse yaptım, farklı çözümleri olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Sistem bilgisini ve oynadığın oyunu yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. Sistem bilgini bilmeden bir şey diyemeyiz.

Oyunlarda FPS sıkıntısı yaşamıyorum hocam.

AMD Radeon HD 6800 Graphics.

32 GB DDR3 RAM.

AMD FX 8350.

500 GB HDD.

200 GB SSD.

700 watt PSU.

Sistem bilgisini ve oynadığın oyunu yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. Sistem bilgini bilmeden bir şey diyemeyiz.
Oynadığım her oyunda ve nadirde olsa video izlerken donuyor hocam.

Bu olayın birden fazla nedeni olabilir. Ama kesinlikle donanımsal bir hatadır. Anlattığın sorun PSU'dan olabilir. İmkanın varsa başka bir PSU bağlayıp dener misin?
Hocam yaklaşık 1 hafta önce bilgisayarıma format attım, format atmadan önce böyle bir sorunum yoktu fakat format attıktan sonra başladı. Donanımsal olduğundan eminsen yeni PSU almam gerekecek.

Hocam yaklaşık 1 hafta önce bilgisayarıma format attım, format atmadan önce böyle bir sorunum yoktu fakat format attıktan sonra başladı. Donanımsal olduğundan eminsen yeni PSU almam gerekecek.

Dediğim gibi birden fazla sebebi olabilir. Kesinlikle donanımsal demiyorum sadece çözüm üretmeye çalışıyorum ama tahminimce PSU diye düşünüyorum ama farklı sorunlarda çıkabilir. Ramlarde sorunlu olabilir. Formattan sonra olduysa 1 hafta içinde virüs bulaşmışta olabilir. Virüs taraması yaptır bir dene. Olmadı bir bilgisayarcıya götür daha sağlıklı olur senin için.

Geri
Yukarı