Hd 6850 Ekran Kartı No Signal Hatası

Osman40

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarda 4 gün önce hiç bir sorun yoktu fakat şu sıralar windows acılırken vga no signal verip sürekli reset atıyordu. Sonra biraz bekledim ve sistem açıldı fakat ekran kartı böyle gözüküyor. Bir de bilgisayara format attım, ekran kartı driveri yüklerken ekran kapanıyor ve reset atıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarda 4 gün önce hiç bir sorun yoktu fakat şu sıralar windows acılırken vga no signal verip sürekli reset atıyordu. Sonra biraz bekledim ve sistem açıldı fakat ekran kartı böyle gözüküyor. Bir de bilgisayara format attım, ekran kartı driveri yüklerken ekran kapanıyor ve reset atıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 103170
İnternette gördüğüm kadarı ile ekstra güç bağlantısı gerektiren bir kart. Öncelikle bu bağlantının düzgün bir şekilde oturduğundan emin olun. Mümkün ise PSU dan çıkan farklı bir kabloyu takın. Ekran kartını farklı bir PC de denemek sorunun neyden kaynaklandığını anlamamıza yardımcı olacaktır. Eğer bağlantılarda problem yok ise kartınızın GPU su ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Zamanla GPU yerinden oynamış, boarda teması kesilmiş olabilir. Farklı bir PC ile testde de sonuç yine aynı ise fırınlama gibi kartı gözden çıkardıktan sonra denenebilecek yöntemlere bakarız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı