HD 6850 ekran kartına işlemci ve anakart önerisi

Anakart yönünden iki tavsiyem olucak ya AM3+ anakart alıp üstüne fx 6300 veya fx 8000 serisi işlemci alırsın güzel bir ikili olur fakat intel yönünden ise anakart pek bilgim yok ama i5 3-4.nesil alabilirsin hatta 5.nesilden yukarsıda olabilir fakat biraz zor olur ve güç kaynağın nedir hd 6850 gerçekten güç tüketen bir ekran kartı ya güç kaynağı değiştirmen gerekebilir ya da düşük güç tüketen bir işlemci seçersin.

Anakart yönünden iki tavsiyem olucak ya AM3+ anakart alıp üstüne fx 6300 veya fx 8000 serisi işlemci alırsın güzel bir ikili olur fakat intel yönünden ise anakart pek bilgim yok ama i5 3-4.nesil alabilirsin hatta 5.nesilden yukarsıda olabilir fakat biraz zor olur ve güç kaynağın nedir hd 6850 gerçekten güç tüketen bir ekran kartı ya güç kaynağı değiştirmen gerekebilir ya da düşük güç tüketen bir işlemci seçersin.
H110M Anakart ve i3 6100 buldum sizce almalı mıyım? Anakart 450 TL işlemci 500 TL.

8 GB HyperX 2133 MHz RAM 450 TL.
(Sistemi sıfırdan topluyorum)

Güzel bulmuşsunuz gerçekten ama bana kalsa i5`ten aşağı işlemci almazdım i5 4.nesil senin bulduğun i6 6100`den daha iyi ve i5 4.nesil alıp iyi bir soğutucu ile overclock edersen çok daha iyi performans alırsınız.

Ramler`i iyi fiyata bulmuşsun 2.el ise pazarlık ile 400`e alırsın

İ5 tarafında ise 2500k işlemci buldum, iyi midir?

i3 6100 Daha yeni ve DDR4 olduğu için daha mantıklı geliyor.

Valorant ve CS GO oynayacaksanız kesinlikle işlemciyi iyi almalısınız çünkü bu bahsettiğiniz oyunlar ekran kartından çok işlemci isteyen oyunlar hatta kötü işlemciyle gtx 1050 ti ile valorantta 80-100 fps alan gördüm o yüzden sizi üzmemesini istemiyorsanız iyi işlemci alın ve bütçe arttırabilir misiniz ?

Valorant ve CS GO oynayacaksanız kesinlikle işlemciyi iyi almalısınız çünkü bu bahsettiğiniz oyunlar ekran kartından çok işlemci isteyen oyunlar hatta kötü işlemciyle gtx 1050 ti ile valorantta 80-100 fps alan gördüm o yüzden sizi üzmemesini istemiyorsanız iyi işlemci alın ve bütçe arttırabilir misiniz?
Zorlayabilirim.

Geri
Yukarı