HD 6850 için Catalyst WHQL mi, Crimson Beta mı?

Aslında bu konuyu açmamın sebebi Minecraft, Zula vb. oyunlarda düşük kart kullanımı yaşadığım içindi, belki sürücü ile alakalıdır diye açmak istedim. Sorun şu ki HD 5750 kullanırken de bir konu açmıştım, düşük kullanım ile alakalı. Sanırım aynı durum bunda da var.
HD 6850 dediğiniz ekran kartı Intel'in dahili ekran kartı değil mi siz AMD demişsinizde. O kafama takıldı.

Hayır, AMD ATI HD 6850 kartın adı. Zamanında çok güzel kartlardı, gerçi hala daha iş görüyor.

HD 6850 dediğiniz ekran kartı Intel'in dahili ekran kartı değil mi siz AMD demişsinizde. O kafama takıldı.

Hocam AMD'nin HD 6850 adında ekran kartı var sanırım 2011'de çıkmıştı. Hem üstelik Intel grafik kartlarında WHQL sertifikası yok diye biliyorum.

Aslında bu konuyu açmamın sebebi Minecraft, Zula vb. oyunlarda düşük kart kullanımı yaşadığım içindi, belki sürücü ile alakalıdır diye açmak istedim. Sorun şu ki HD 5750 kullanırken de bir konu açmıştım, düşük kullanım ile alakalı. Sanırım aynı durum bunda da var.

Hayır, AMD ATI HD 6850 kartın adı. Zamanında çok güzel kartlardı, gerçi hala daha iş görüyor.

Bende senin kardeş kartı olan HD 6790'ı kullanıyorum. Aynı sürücüleri indirip kuruyoruz. Benim ki de zamanının en iyilerindendi.😞

Crimson beta bende FPS'e etkisi olmadı sadece ekran kartı sürücüsünün tasarımı değişti o kadar.
HD5530M laptopta FPS artışı yakalamıştım. Her kartta tabii ki gözlemlenmeyebilir.
WHQL sertifikası yok diye biliyorum.
WHQL(Windows Hardware Quality Licence)'in manası Microsoft tarafından test edilip onay almış sürücüler olmasında yatıyor. Her markanın WHQL sürücüsü mevcut.

Arkadaşlar canım sıkıldı ve Crimson'ı deneyeyim dedim :) Fark ettiğim birkaç durum var; mesela YouTube'da Catalyst sürücüsü ile 1080P 60 FPS videolar bana kasma hissi veriyordu, yani kare atlama sıkıntısı vardı sanırım. Crimson'a geçtikten sonra bunu göremiyorum, sanırım olması gerektiği gibi şu an. GTA 5'te de ya psikolojik olarak ya da gerçekten az da olsa FPS artmış gibi hissettim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı