HD 6850 ile BulletStorm'da FPS sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar BulletStorm'u 1280x1024 çözünürlük x16 anti-filte ve high ayarlarda 60 FPS'den hiç aşağıya inmeden oynuyordum.

Evimizdeki büyük LCD televizyonu taktım ve 1920x1080 ve yine son ayarlarda oynadım ancak FPS 10'a kadar düştü. 20 FPS ile oynuyorum oyunu :D

Bu oyunu yeni bir Full HD 21,5 inç monitör alınca Full ayarlarda 20 FPS'de mi oynayacağım ben ?

Yoksa ayarlar ile ilgili bir durum mu var ?

Sistem şu :

• Fx 4100
  • Asus m5a97
  • Hi-level 4 GB ( 2x2 ) 1333 mhz ram
  • Sapphire HD 6850
  • Aopen Nagas G6 (550 watt)
  • Samsung 160 GB HDD

Bu sistem ile BulletStorm'u Full ayarlarda 10-20 FPS'de oynamam normal mi ? Yoksa televizyonun çok büyük olmasından mı bu kadar çok FPS düştü ?

Olayın Input Lag ile uzaktan yakından alakası yok. Bu arada bu bir FPS oyunu demişsin. FPS, First Person Shooter demek. Senni burada bahsettiğin FPS ise Frame Per Second demek. Bu farkı bildiğini düşünüyorum.

Birisi bu ekran kartı ile bu oyunu oynar mıyım diye sorduğunda yıllardır boşuna sormuyoruz "Hangi çözünürlükte?" diye. Yine "Ben bu ekran kartı ile GTA IV'ü oynuyorum" diyen ergenlere de "İyi de hangi çözünürlükte?" sorusunu daima yapıştırıyoruz. Neden? Çünkü insanlar hala çözünürlük arttıkça ekran kartına daha fazla yük bindiğinin farkında değil.

1280 x 1024 çözünürlükte ekran kartın her kare için 1.297.920 piksel hesaplamak zorunda. 1920 x 1080 için ise bu piksel sayısı 2.073.600 olur. Bu da ekran kartına çok daha fazla yük binmesine sebep olur. Olayın TV'nin boyutu ile de hiç alakası yok.

21.5" Full HD bir monitörde de FPS değeri aynı olacak. Full HD çözünürlükte öyle 16x Anistropic Filtering açmak, High ayarda oynamak her oyunda mümkün değil :)

Şu an neden bilmiyorum ama gülüyorum ::D

Galiba ekran kartımı ve güç kaynağımı da değiştirmem gerekecek :D Bu kasaya para bayılmaktan bıktım ya.

Bir şey alıyorum. Bir diğeri yetmiyor. Onu alıyorum, başka sorunlar çıkıyor. Taş devrinden kalma bir monitör kullanmak zorunda mıyım ben ya :D

Millet parasını kızlarla harcar, üstüne bir şeyler alır. Yani kendisine bakım yapar, ben deli gibi bilgisayara veriyorum bütün paramı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı