HD 6850 sistem için PSU önerisi

Bütçe
Psu icin butceem 2.eli 400 ü gecmemeli

InnSlayer07

Decapat
Merhaba bir tur dolandırildiktan sonra tekrar dolandirilmayacagima inanarak tekrar HD 6850 almaya karar verdim. Sistemim:

• 1155 pin Intel i3-4160T islemci
  • 4+4 GB RAM 1600 MHz DDR3
  • 500GB hard disk
  • ASUS H81M-K Intel H81 1600 MHz
  • Ve HD6850 ekran kartı.

Power olarak ne kadar güc yeterli olur ve ekran kartı için ekstra pin girişi gerekli midir?

(Beyaz cemberin içindeki girişi ilk defa gördüm, nedir?)

Dosya Ekleri

• IMG-20220701-WA0040.jpg
    IMG-20220701-WA0040.jpg
    115,7 KB · Görüntüleme: 32
Merhaba bir tur dolandırildiktan sonra tekrar dolandirilmayacagima inanarak tekrar HD 6850 almaya karar verdim. Sistemim:

• 1155 pin Intel i3-4160T islemci
  • 4+4 GB RAM 1600 MHz DDR3
  • 500GB hard disk
  • ASUS H81M-K Intel H81 1600 MHz
  • Ve HD6850 ekran kartı.

Power olarak ne kadar güc yeterli olur ve ekran kartı için ekstra pin girişi gerekli midir?

(Beyaz cemberin içindeki girişi ilk defa gördüm, nedir?)

Hocam 350 veya 400W bir PSU işinizi görür. Marka olarak önerim FSP.

O çemberdeki giriş ekran kartının güç girişi. Anakart üzerindeki PCIe yuvası 75W'dan fazla güç tüketen ekran kartlarına gerekli gücü sağlayamıyor. Güç kaynağından ek bir kablo gerek bu ekran kartlarını çalıştırmak için. Yüksek güç tüketiyorlar. Tam bütçen ne? İkinci eli 400 TL'yi geçmemeli yazmışsın ama çok bir şey anlamadım.

O çemberdeki giriş ekran kartının güç girişi. Anakart üzerindeki PCI-e yuvası 75W'dan fazla güç tüketen ekran kartlarına gerekli gücü sağlayamıyor. Güç kaynağından ek bir kablo gerek bu ekran kartlarını çalıştırmak için. Yüksek güç tüketiyorlar. Tam bütçen ne?

Sağ olun hocam. Ekran kartini satin aldigim kisi PSU'larda fazladan 6pin oluyor onlari donusturucu ile baglayip takarsan calistirabilirsin dedi. Saglikli bir yontem midir?

@InnSlayer07 sağlıklı bir yöntem değil. Güç kaynağından gelen PCIe kablolarıyla ekran kartını kullanmak çok daha kolay ve risksiz bir yöntem.

Herkese teşekkürler. Yarin alisverisimi tamamlayip dönüs yapacağim. Benim icin büyük baskalari icin küçük bir bilgisayar ama yillar sonra ideal bir bilgisayarım olacak, çok heyecanlıyım. Emeğı geçen ve fikir sunan herkese tek tek teşekkür ediyorum.
Cansın Technopat ailesi <3

Geri
Yukarı