HD 6850 ve Philips Philips 227ELH HDMI kenarda siyah boşluk

Un4GiveN-

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma bugün format atıp windows 8'e geçtim. Ama ekranın yanları ve alt-üst kısımları siyah ekran halinde kaldı. Yani bilgisayar tam ekran olmadı. Daha öncede bu sorun başıma gelmişti o zaman amd catalyst control center'dan gerekli ayarları yaparak ekranı düzeltmiştim. Ama şu anda şöyle bir sıkıntım var. Control center'da sadece şu ayarlar gözüküyor;

>İşaretli
>Ön ayarlar
>Performans
>Güç

Diğer ayar sekmeleri programda gözükmüyor. Driver'ı amd'nin sitesinden indirdim. Ekran kartımın modeli HD 6850. Monitörüm de Philips 227e4lh HDMI girişini kullanıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevirinim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Zaten benim yaşadığım sorunda orda tercihler kısmından gelişmiş görünümü seçtiğim halde diğer ayarlar gözükmüyor. En son bilgisayardan tüm amd yazılımlarını kaldırıp tekrar kurdum. Şu anda HydraVision sekmeside eklendi ayarlara ama dijital panel hale gözükmüyor.

Sağ üstte tercihler kısmından Gelişmiş'i seçin. Daha sonra da Dijital Panel kısmından ölçeklendirme ya da tarama ayarı ile sorunu çözebilirsiniz:

[Çözüm] Monitör kenarlarında siyah boşluk | Technopat Sosyal
Bu arada windows 7 kullanırken de bu sorunla karşılaşmıştım linkini verdiğiniz konudaki işlemleri uyguladığımda sorun düzelmişti. Ama şu anda o ayarlar gözükmüyor malesef.

Sorunum an itabariyle düzeldi. Windows 8.1 güncellemesini yaptıktan sonra sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum. Bu sefer control center sorunsuz açıldı. Gerekli ayarlamayı yapıncada siyah ekran sorunundan kurtuldum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı