HD 6870 Alınır mı ?

İdris Usta

Hectopat
Yer
Vergiye
Arkadaşlar şuan ki bilgisayarımda ekran kartı yok. 15 yaşındayım ve en sevdiğim şey oyun oynamak. Ama 15 senedir hiç iyi bir bilgisayarım olmadı. Bu bilgisayardada oyun yüzü görmedim. Minecraft'ı önümü zar zor görerek en düşük ayarlarda oynuyorum. CS 1.6'da dahi kasıyor. Bende artık bir ekran kartı almamın zamanı geldiğini düşündüm. Mali durumumdan ve ailemin bana PC almama ısrarından dolayı 2. el ve okul harçıklarımla almaya karar verdim ve 125 TL'ye HD 6870 buldum. HD serisini pek bilmediğim için bari minecraft CS GO gibi oyunları oynatır umuduyla Youtube'a girdim ve sonuçlar yerimden fırlamamı sağladı. Bir kaç farklı videoda GTA 5'de ultrada 40-60 fps arası perfonmans veriyordu full HD'de. Benim monitörümün 1440x900 olduğunu ve Minecraft CS:GO gibi oyunları oynayacağımı düşününce bu perfonmans benim için aşırı derecede yeterli. Sizce almalı mıyım ? Çünkü artık bende doğru dürüst oyun oynamak istiyorum.

Sistemim:
İşlemci : i3 540 3.07 GHz
Anakart : MSİ H55M
Ram : 6 GB
PSU : Bilmiyorum ama yüksek bir şey olduğunu düşünmüyorum bugün bakıcam siz yorumlarda gerekli PSU değerlerini de söylerseniz ona göre bunu kullanırım veya yenisini alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyen için teşekkürler ama bu kartla aynı perfonmansı verir mi ? Aynı zamanda sizce bunun fiyatlarına yakın seviyede dediğiniz kartların 2. elini bulabilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı