HD 6870 Sistem için 600W PSU Yeterli mi?

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,
  • AMD Radeon 5450HD 1GB DDR3 ekran kartım vardı. (AMD Radeon 6870HD 1GB 256 Bit GDDR5 yeni ekran kartım)
  • Intel Core i3-2120 3.30GHz işlemcim var
  • 6GB RAM'im var
  • Pegatron IPXSB-h61 anakartım var
  • Windows 10 ve 64 bit bilgisayarım
  • Ve güç kaynağı ise 2.el yeni aldım.
  • Aynı zamanda ekran kartını da yeni aldım.

Şimdi benim bu sistemim için kaç watt PSU gerekiyor? Ben yine ekran kartını aldığım satıcıdan PSU da aldım.
Ama birisi bana bu PSU dandik sana söylendiği gibi değil dedi. Artık dandik olmasını geçtim. Watt yetsin ki sistemime parçalarıma zarar gelmesin veya patlama olmasın istiyorum.

Yeni PSU: Huntkey HK600-53AP (Marka ve model)

Yeni ekran kartım ve yeni PSU ile değerlendirmeyi unutmayın sistemimi lütfen.
  • Yani; AMD Radeon 6870HD 1GB 256Bit GDDR5 ekran kartı
  • Intel COre i3-2120 3.30Ghz işlemci
  • 6GB Ram
  • Windows 10 ve 64 bit pc
  • Pegatron ipxsb-h61 anakart
Ve PSU size bıraktım :(
Kazık mı yedim bu 2.el ekran kartının yanında bu PSU'yu alarak öğrenmek istiyorum.

Son düzenleme:
2009 yılından yorumları var güç kaynağının, bence en az 5 yıllık bir kullanım geçmişi vardır. Marka bilindik bir marka değil.

Bu güç kaynağını almadan önceki güç kaynağımında en az 5 yıllık kullanımı vardı. O konuda pek sıkıntı olmaz gibi. Tek sıkıntım bu PSU benim şu anki sistemimi kaldırır mı sorun olur mu? Mesela PSU kaldırmıyorsa bu sistemi nasıl anlarım? Dünden beri pc açık. 23 saattir. Yani 23 saattir aralıksız kardeşim league of legends oynadı sonra s4 league oynadı ben geçip internette takıldım falan.

Bu güç kaynağını almadan önceki güç kaynağımında en az 5 yıllık kullanımı vardı. O konuda pek sıkıntı olmaz gibi. Tek sıkıntım bu PSU benim şu anki sistemimi kaldırır mı sorun olur mu? Mesela PSU kaldırmıyorsa bu sistemi nasıl anlarım? Dünden beri pc açık. 23 saattir. Yani 23 saattir aralıksız kardeşim league of legends oynadı sonra s4 league oynadı ben geçip internette takıldım falan.
Yetersiz kalırsa oyun performansı yer yer normalden düşük oluyor sanırım.

PSU'nun üzerindeki etiketin fotoğrafını atabilir misiniz?

Tabii ki. Şimdi atıyorum bir dk.
Yetersiz kalırsa oyun performansı yer yer normalden düşük oluyor sanırım.

İlginiz için teşekkür ederim efendim.

Efendim maalesef hâla annem benim telefonumda konuşuyor.. Kendisinin paketi yoktu da.. Kusura bakmayın. :( Bende merakla size resmi göndermeyi amaçlıyorum halen.

Efendim maalesef hâla annem benim telefonumda konuşuyor.. Kendisinin paketi yoktu da.. Kusura bakmayın. :( Bende merakla size resmi göndermeyi amaçlıyorum halen.

Bir kasamdaki fotoğrafını attım bir de letgo'dan satın aldığım kişinin satışa sunarken çekmiş olduğu fotoğrafı.
Cevap gelmedi daha :(

Dosya Ekleri

• huntkeypsu.jpg
    huntkeypsu.jpg
    92,1 KB · Görüntüleme: 42
  • huntkeypsu2.jpg
    huntkeypsu2.jpg
    219,8 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı