HD 6870 UEFI BIOS güncelleme sorunu

Unavailableuser

Megapat
Makaleler
2
Selamlar,

Artık kullanmadığım eski bilgisayarımda deney mahiyetinde ekran kartını UEFI uyumlu hale getirmek için uğraşmaya başladım. Sistem özellikleri I5 2400 işlemci, 4 GB RAM, modelini hatırlayamadığım Gigabyte UEFI uyumlu anakart. Ekran kartı takılı olmadan önce sistem kendini en geç 15 saniyede hazır ederken, ekran kartı taktığımdan beri 1 dakikada sistem kendini ancak toparlayabiliyor. Bu yüzden ben de UEFI uyumlu BIOS aramaya başladım. Powercolor HD6870 için 1 tane UEFI uyumlu BIOS buldum ancak bununda GOP desteği olmadığı için sistem kendini yine Legacy moddan başlattı. Bende Sapphire HD 6870 için olan GOP ve UEFI destekli BIOS'u flaşladım. Başarıyla UEFI olarak Boot etti ancak GPUya stress test uyguladığımda renkler karışıyor ve PC donuyor. Stock BIOS'ta böyle bir sorunum yok. İki romda da voltajları kontrol ettim aynı. Sorun ne olabilir?

Stock BIOS: İndir Barts rom
Sapphire BIOS: İndir Sapphire HD6870 1024 110619 updGOP rom

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı