HD 6950'den RX 460'a geçilir mi?

worrior

Hectopat
Daha fazla  
Ben de farkındayım geçilmez ama gerek güç tüketimi, gerek yeni mimari, gerek DirextX 12 ve Vulkan teknolojisi, gerek güncel oluşu beni RX 460'a itiyor, ne diyorsunuz bakalım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de farkındayım geçilmez ama gerek güç tüketimi, gerek yeni mimari, gerek DirextX 12 ve Vulkan teknolojisi, gerek güncel oluşu beni RX 460'a itiyor, ne diyorsunuz bakalım?
DX12 için erken olur. Vulkan desteği için kart da değiştirilmez. Güç tüketimi için ise ancak olur. RX 460 hem güncel hem de oyunlarda daha performanslı bir kart.

RX 460 HD 6950'den daha performanslıdır. HD 6950'yi makul fiyata satıp RX 460 alabilirsiniz. Ama aradaki fark çok değil. HD 6950'den RX 460'a bal gibi geçilir.

Ben geçilmemesi tarafındayım. HD 6950 zamanının en üst seviye kartlarından. RX460 ise günümüzün giriş seviyesi kartlarından. Geçeceksen RX 480/580 gibi bir karta geçmelisin. En azından upgrade yapmaya, zahmete girmeye değer bir şey ortaya çıkar.

Gözü kapalı bir şekilde geçmeni öneririm. Şunu unutma güncel oyunlar güncel kartlar ile daha iyi performans veriyor. Aynı şekilde sürücülerde bu şekilde. Ayrıca performans olarak RX460 daha iyi olduğunu rahat bir şekilde söyleyenilirim.

Ben geçilmemesi tarafındayım. HD 6950 zamanının en üst seviye kartlarından. RX460 ise günümüzün giriş seviyesi kartlarından. Geçeceksen RX 480/580 gibi bir karta geçmelisin. En azından upgrade yapmaya, zahmete girmeye değer bir şey ortaya çıkar.
Bütçem o kadar olsa sormazdım hiç. :)

460 a gececeksin bir zaman sonra 470 480 e gececeksin. Giris seviyesine gecmeye gerek yok CF dusunurmusunuz ?
CF'ye sıcak bakmıyorum, benim gözüm öyle fazlasında değil, üst seviyeye geçmek için bütçemi zorlayamam. İleride bütçe oldu mu zaten geçerim. RX 460'a geçtiğimde en kötü 5-10 FPS performans artışı yaşayacağım, üstelik 125W daha düşük güç tüketimiyle bunu yaşayacağım. Yeni teknoloji olması, mimarisi ise cabası.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı