HD 7600M sistem Valorant düşük FPS

Ege Utku

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar sevgili dostlar,
Benim laptopumda AMD Radeon HD 7600M series GPU ve dahili GPU var. Ben önce AMD'nin sitesinden Driver'ı indirdim. İlk defa Valorant açtım ve vermesi gereken FPS'den çok ama çok düşük veriyordu (20-30 FPS 1024x768 quality 30). Sonrasında canyourunit'e girdim ve orada bir driver programı buldum adı Driver Booster. Bunu indirdim ve yeni bir ekran kartı sürümü vardı ben anlamamıştım. Sonra Valorant gireyim dedim bir daha deneyeyim diye bir anda 60 FPS vermeye başladı ancak kitlenmiş FPS 60 ile sınırlandırılmıştı. Ve sürücü de sadece menü vardı, ayarlayabileceğim herhangi bir kısım yoktu bende anlamamıştım. Sonrasında oynadım böyle kalabalık yerlere gidince FPS kendini 30'a kitliyordu. Bu neden olmuştur dostlar hiçbir şey anlamadım ekran kartları hakkında bilgi sahibi olmama rağmen. Sonra eski Driver'ı kurdum yine 20-30 FPS civarı verdi. (ayrıca grafik ayarlarında performans GPU'su seçili). Ardından AMD'nin sitesinde gelişmiş bir driver buldum ve onu indirdim ondan da hata 182 aldım. Arkadaşlar bunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz? (anlamadığınız bir şey olursa belirtin hemen cevap vereceğim ^^)

HD 7600M diye bir ekran kartı yok. Windows+R tuşuna basın, açılan menüye dxdiag yazıp çalıştır deyin, açılan sayfada ''Ekran'' yazılı bölüme gelip orayı ekran görüntüsü olarak paylaşın.

Hocam AMD'nin driver sitesine girip ekran kartınızın modelini yazın Windows sürümünüzün olduğu kısımda size 2 tane driver seçeneği sunacak buradan Radeon Software Crimson Edition beta olanı indirin kurun kurduktan sonra yeniden başlatın görev çubuğunda Radeon ayarlarına sağ tıklayıp ekran kartı profilinden performansı en iyi duruma getiri seçin sonra oyuna girin ve genel ayarlarda FPS'i kısıtla seçeneklerinden hepsini kapalı yapın aynı şekilde grafik ayarlarına girip V-Sync'yi kapatın.

HD 7600M diye bir ekran kartı yok. Windows+R tuşuna basın, açılan menüye dxdiag yazıp çalıştır deyin, açılan sayfada ''Ekran'' yazılı bölüme gelip orayı ekran görüntüsü olarak paylaşın.
1622392176277.png

Hocam ekran'da intelin ekran kartı var.
Hocam AMD'nin driver sitesine girip ekran kartınızın modelini yazın Windows sürümünüzün olduğu kısımda size 2 tane driver seçeneği sunacak buradan Radeon Software Crimson Edition beta olanı indirin kurun kurduktan sonra yeniden başlatın görev çubuğunda Radeon ayarlarına sağ tıklayıp ekran kartı profilinden performansı en iyi duruma getiri seçin sonra oyuna girin ve genel ayarlarda FPS'i kısıtla seçeneklerinden hepsini kapalı yapın aynı şekilde grafik ayarlarına girip V-Sync'yi kapatın.
Hocam sorun orda zaten çıkmıyor lanet olası ekran kartı. Çıldırmak üzereyim.

Eki Görüntüle 1048252
Hocam Ekran'da Intel'in ekran kartı var.

Hocam HD 7610M'u da indirseniz o algılar merak etmeyin yukarı yazdıklarımı yapıp deneyebilir misiniz?

Eki Görüntüle 1048252
Hocam Ekran'da Intel'in ekran kartı var.

Hocam sorun orada zaten çıkmıyor lanet olası ekran kartı. Çıldırmak üzereyim.

Link paylaşmak yasak mı bilmiyorum ama.

Hocam HD 7610M'u da indirseniz o algılar merak etmeyin yukarı yazdıklarımı yapıp deneyebilir misiniz?

Tamam hocam hemen deniyorum 10 dakikaya haber veriririm.

Maalesef gösterdiğiniz yöntem işe yaramadı. 20-30 FPS arası alıyorum :(. Başka bir çözüm öneriniz var mıdır ?

Son düzenleme:
Hocam tam olarak ne işe yaramadı driver mi yoksa o oyun içi ayarlar mı?
Hocam hem drive ayarlarini yaptim hem oyun içi ayarlari ancak hiç bir işe yaramadi 25 fpslere kadar düştü. Sonra yeniden driver booster uygulamasindan kurdum duzeldi ama bu seferde fps kisitlamasiyla alakali birşey yok :/.

Driver Booster tarzı uygulamaları önermiyoruz, aygıt yöneticisinden kurduğu driverı öğrenip o sürücüyü internetten temiz kurulumla yükleyin. Temiz kurulumla kastettiğim yükleme yapmadan önce DDU vb. bir uygulama ile ekran kartı sürücülerinizi tamamen silin. Ekran kartınız 7600M serisi ama tam modeli yazmıyor, harici bir program yardımıyla tam modeli öğrenmeye çalışın. Bilgisayarınızda oluşturucu diye bir sekme varsa oyunu oynarken harici ekran kartınızı kullandığınızdan emin olun.

Driver Booster tarzı uygulamaları önermiyoruz, aygıt yöneticisinden kurduğu driverı öğrenip o sürücüyü internetten temiz kurulumla yükleyin. Temiz kurulumla kastettiğim yükleme yapmadan önce DDU vb. bir uygulama ile ekran kartı sürücülerinizi tamamen silin. Ekran kartınız 7600M serisi ama tam modeli yazmıyor, harici bir program yardımıyla tam modeli öğrenmeye çalışın. Bilgisayarınızda oluşturucu diye bir sekme varsa oyunu oynarken harici ekran kartınızı kullandığınızdan emin olun.
harici ekran kartini kullandigindan nasil emin olabilirim
ve ayrica cpu-z den baktim orda da aynisi yaziyor.

Geri
Yukarı