HD 7650M laptopta mavi ekran sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

kinli

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Sony Vaio marka bir laptopta 3 gündür üzerinde çalıştığım hatayı bir türlü düzeltemedim. Artık son çare sizlerden yardım istemekte buldum. Umuyorum ki yardım edebilirsiniz.

PC özellikleri: https://www.sony.com.tr/electronics/support/laptop-pc-sve-series/sve1713s1e/specifications
Konu: Önceden ekran kartı sürücüsünü kurarken hata alıyordum, PC birden ekranını kapatıp kendini resetliyordu ve görseldeki gibi bir hata veriyordu. Ekran kartı sürücüsünü kuramıyordum.

IMG_20210108_122516.jpg

Bilgisayara internetten bulduğum bir takım araştırmalar sonucu ekran kartı sürücüsünü kurmayı başarabiliyorum fakat bu seferde aygıt yöneticisinde ekran kartına dair hiçbir ibare yok. Microsoft temel görüntü bağdaştırıcı gözüküyor sadece. Masaüstünde sağ tık yaptığımda AMD Control Center geliyor. Ona tıkladığımda da bu hatayı alıyorum ama aygıt yöneticisinde Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı devreden çıkmış gözüküyor. PC yeniden başlatınca falan bir sorun yaşanmıyor açılıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu anlattığım olayları yaparken PC internete bağlı değil. Şimdi internet bağlantısını açtığımda 4 veya 5 dakika sonra konunun en başına dönüyoruz, PC ekran gidiyor mavi ekran hatası geliyor. DDU programından algılanan sürüme baktığımda kurulu olan sürüm 15.2.1 sürümü ama benim kurduğum sürüm 15.7.1 sürümü. PC internete bağlandığında eski bir sürümünü kuruyor sorunda o sürümde diye düşünüyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

WhatsApp Image 2021-01-09 at 15.51.33.jpeg

Buraya minidump dosyasını da bırakıyorum: minidump - Google Drive

Bu hatayı nasıl düzelteceğimi bilmiyorum artık kendi bildiğim kadarıyla her şeyi denedim ama yapamadım. Sizlerden yardım bekliyorum.
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bu sürücüleri kuruyorum.
Hocam, sürücü dosyası doğru olduğu halde hata vermesi garip. Minidump'da ise "atikmpag.sys, dxgkrnl.sys, ntoskrnl.exe" uygulamalarında sorun veya çakışma olduğu görünüyor.
Ben sorunun donanımsal olduğu haberini vermek istiyorum üzülerek.

Hocam, sürücü dosyası doğru olduğu halde hata vermesi garip. Minidump'da ise "atikmpag.sys, dxgkrnl.sys, ntoskrnl.exe" uygulamalarında sorun veya çakışma olduğu görünüyor.
Ben sorunun donanımsal olduğu haberini vermek istiyorum üzülerek.
Benimde aklımdan geçen donanımsal olma riski ama ddu programında kurduğum sürücü yerine eski sürücü gözüküyor ayrıca windows update eski sürücüyü neden kuruyor güncel sürücüyü kurmuş olmama rağmen onu anlamış değilim.

Benimde aklımdan geçen donanımsal olma riski ama ddu programında kurduğum sürücü yerine eski sürücü gözüküyor ayrıca windows update eski sürücüyü neden kuruyor güncel sürücüyü kurmuş olmama rağmen onu anlamış değilim.
DDU ile kaldırırken sizin yüklediğiniz sürüm bilgisini değil de farklı bir sürüm bilgisi mi gösteriyor ?

Geri
Yukarı