HD 7750 için 300 Watt PSU yeterli mi?

• Konuyu başlatan Recep Yürek
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 6B
R

Recep Yürek

Ziyaretçi
Arkadaşlar konu çok uzun lütfen yardım edin rica ediyorum. -- Sapphire amd radeon hd 7750 gddr5 ekran kartı alacam - hepsiburada dan bakmıştım bu ekran kartına 400 w üstü watt istiyor - PC içini açtım psu’ya baktım 300 watt diyor markası belson modeli HK400-51AN - bunlar arkadaşlar

işlemcim : intel core i3 2100 CPU @ 3.10ghz [ 4 cpus ] 3.1 ghz
şuanki ekran kartı : ATI radeon hd 4600 series
anakart : asus p8h61-m plus2

Arkadaşlar simdi biraz düşündüm bunların hepsi 300 watt yetiyor bi sorunum yok. Alacağım ekran kartı hepsi burada da 400 watt üstü diyor ama sadece ekran kartı değişecek tam yükte 75 watt falan diyor - ben psu hesaplayıcı sitelere falan girdim bazıları ati radeon 4600 yi daha fazla gösterdi 100 watt falan yani alacağım ekran kartından düşük watt bune göre sizde yeni bir psu almama gerek var mı ? Alacağım ekran kartı 75 watt şu an ki 100 watt - şu anki ekran kartının wattini öğrenirsem çok güzel olacak ama bulamıyorum iste psu sitelerinde 100 diyor ama eski bir ekran kartı kafam karıştı bana akıl verin Allah rızası için. Şimdiden çok teşekkür ederim uzun oldu biraz affedin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konu cok uzun lütfen yardım edin rica ediyorum. -- Sapphire amd radeon hd 7750 gddr5 ekran kartı alıcam - hepsiburada dan bakmıstım bu ekran kartına 400 w üstü watt istiyor - pc içini actim psu ya baktım 300 watt diyor markası belson modeli HK400-51AN - bunlar arkadaslar

Yetebilir. Mevcut ekran kartın nedir? HD 4650 mi 4670 mi? Zaten 4650 veya 4670 de olsa 60/70W civarında güç tüketiyor. HD 7750 de bu civarda tükettiği için sorun olmayabilir. Fakat yinede minimum 450/500W kaliteli bir PSU almanı öneririm.

Kardeş doğru diyorsun da ekran kartı 250 TL zaten. Ekran kartını takarım PC'ye de PSU hakkımda gram bilgim yok takmak bulmak falan.

Şu andaki ekran kartım ATI radeon hd 4600 series - ati radeon 4650 de olabilir dxdiagda 4600 diyor cpu-z de 4650 ama 4600 bulunmuyor galiba

Arkadaşlar konu cok uzun lütfen yardım edin rica ediyorum. -- Sapphire amd radeon hd 7750 gddr5 ekran kartı alıcam - hepsiburada dan bakmıstım bu ekran kartına 400 w üstü watt istiyor - pc içini actim psu ya baktım 300 watt diyor markası belson modeli HK400-51AN - bunlar arkadaslar

işlemcim : intel core i3 2100 CPU @ 3.10ghz [ 4 cpus ] 3.1 ghz

şuanki ekran kartı : ATI radeon hd 4600 series

anakart : asus p8h61-m plus2

arkadaşlar simdi biraz düşündüm bunların hepsi 300 watt yetiyor bi sorunum yok . alacagım ekran kartı hepsi burada da 400 watt üstü diyor ama sadece ekran kartı deiscek tam yükte 75 watt felan diyor - ben psu hesaplayıcı sitelere felan girdim bazıları ati radeon 4600 yi daha fazla gösterdi 100 watt felan yani alacagım ekran kartından düşük watt bune göre sizde yeni bir psu almama gerek var mi ? alacagım ekran kartı 75 watt suanki 100 watt - suanki ekran kartının wattini öğrenirsem çok güzel olucak ama bulamıyorum iste psu sitelerinde 100 diyor ama eski bir ekran kartı kafam karıstı bana akıl verin allah rızası için . simdiden çok teşekür ederim uzun oldu biraz affedin.
HD7750 için en az 400 Watt yazıyorsa, sende en az 500 wattlık bir PSU alman gerek. Ayrıca daha güzel bir ekran kartı alabilirsin. Bütçe belirtirsen tavsiye verebiliriz.

Arkadaşlar hepsiburada'da Sapphire AMD Radeon HD 7750 gddr5 alacam 250 TL zaten bakabilirsiniz. Benim bütçem 100 le 300 arasıdır uzun yazdığım şeyi 2 3 kere okuyun lütfen anlayacaksınız

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı