HD 7770 Windows 10 ile Oyunlarda FPS düşüşü

İbrahim Köse

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10'a geçtikten sonra oyunlarda FPS problemleri yaşamaya başladım. CS:GO oyununda Windows 8.1 kullanırken 120+ FPS alıyordum. Şimdi ise oyuna girince FPS 15-25 arası alıyorum. Daha sonra bu düzeliyor ve 120 FPS alıyorum. Bu çok önemli değil açıkçası ama belirtmek istedim.

Daha yeni Tom Clancy's Rainbow Six:Siege aldım. Oyun, sunuculara bağlanma kısmına kadar sabit 60 FPS (dikey eşitleme açık o yüzden sabit). Sunuculara bağlandıktan sonra FPS 1-2 civarına kadar düşüyor. Menüde bir işlem yaptırmıyor. Oyundayken yazılım ile ölçmedim ancak aşağıda bulunan ekran görüntülerinden biraz daha sıcak (Elimi koyarak ölçtüm, şu an buz gibi ama ekran kartı 65+ derece gösteriyor). (Bu arada, ayarların hepsiyle oynarak bu sorunu çözmüştüm. Oyunun eğitim kampında sabit 60 FPS ile oynuyordum. Daha sonra oyunun 40 GB civarı 'HD Texture Pack' indirmesini iptal ettiğim için Uplay indirmeyi başa sardı. Birçok şeyi denedim ancak tekrardan çözemedim. Sorunun yazılımsal olduğunu belirtmek için yazdım.) (Bilenler belki vardır, 'HD Texture Pack' indirmesini yapmadan Multiplayer giremiyor muyuz? Bende sadece eğitim kampı açık.)

Sistem:
AMD 7770 1 GB DDR5 Ekran Kartı
AMD FX 6100 6 Çekirdek 3.3 GHz İşlemci
8 GB RAM
Windows 10 İşletim Sistemi

Görev Yöneticisi;

1.png

Open Hardware Monitor;

2.png

AMD Crimson Software;

3.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı