HD 7850 1GB bir sene daha idare eder mi?

Emrah Şaşmaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anlaşılacağı üzere ekran kartım Asus HD 7850 1GB'lık modelidir. Geçen senenin önde gelen oyunlarını (FarCry 3, Crysis 3, Battlefield 3) medium high arası 1440x900 çözünürlükte oynadım. Battlefield 4'ü single player modunu medium ayarlarda sıkıntısız bitirdim fakat multiplayer modunda takılmalar rahatsız edecek boyuta geliyor. FPS düşüş yaşıyor. İşlemcim 3.3 GHz ve stok fan ile kullanıyorum bu oyunlarda sıkıntı yapıyor olabilir mi? Bu sene özellikle oynamak istediğim oyunlar FarCry 4, GTA V, FIFA 15 ve Assasin's Creed Unity. Bu oyunları medium ayarlarda rahatça oynatır mı? Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Seneye sistemime takviye yapacağım ama bu sene beni kurtarması lazım o istediğim oyunları oynarsam mediumda rahat edecek kafam. Soğutucu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Isınma sıkıntısı yok ise soğutucuya gerek yok. Bu sadece soğutucu ile ilgili değil. Kasa içi düzeninde iyi olması lazım.

Eğer 1440x900'de oynayacaksanız daha fazla sürede de idare eder. Battlefield 3 ve 4'ün multiplayer modlarında bazen performans düşüklüğü yaşanabiliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı