HD 7850 Crossfire

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
8x PCI slotlarının arka tarafındaki pin bağlantılarının 16x in yarısı olduğu gözüme çarptı.
Endüstriyel olarak 2 tane 16x PCI slotu yapmak o kadar da zor olmasa gerek.

Aslında zor bir şey gözükmüyor fakat X99 ile kavuşmuş olacağız bu olaya. X99 40 PCI Express hattı destekliyor. Yani x16, x16 olarak çift kart takmak mümkün. Hatta x16, x16 ve x8 olarak 3 kartı da iyi bir performans ile kullanabiliyoruz.

X99 ateş pahası.

Nadiren çift X16'lı anakart gördüm. Yalnız şunu söyliyeyim bende Gtx 660 ile Sli yapmayı düşünüyorum ilerde. Testlerde iki katına çıktığıda oluyor aynı rakama düştüğüde ama ortalama Gtx 690 performansı veriyor. Güç kaynağı olarak en az 550W 80+ bir Psu gerekiyor. 7850 ile 660 arasında ufak bir fark olduğunu göz önünde bulundurursak bence 680 ile 690 arasında bir yerde olacaktır performansı.

Aynen bayağı bir performans artışı oluyor. %50 az bir şey değil.

Ama verdiğin paranın karşılığını tam olarak alamıyorsun.
%50'den fazla sağlar, 80'e kadar. İnternetten çok izledim bu tür testleri, eski sisteme göre 2 katına kadar çıktığını gördüm hemde Crysis 3'de. Metro Last Light'da 15'den 25'e kadar çıkıyordu. Bence gayet yeterli bir performans.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…