HD 7850 Crossfire

kasap46

Hectopat
Daha fazla  
Selam, merak ettim benimde 7850 ekran kartım var ve crossfire yapmak istiyorum.
HD 7850 Crossfire

Bu konuyu takip ettim ve sonuçları rica etsem, senden öğrenmek istiyorum. ( Anakart pcie x16 ve pcie x4 olarak. oyunlarda fps artışı hissedilir derecedemi teşekkürler. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Crossfire için iyi bir güç kaynağına da ihtiyaç var öncelikle bunu belirteyim. Ayrıca çift PCI Express x16 slotu gerek. Günümüzde 2 slot da x16 performansında çalışmadığı için takılan 2. kartta performans düşüşü oluyor ve bu da olumsuz etkiliyor performansı. Bu sebeple pek de crossfire önermiyorum çünkü HD 7850 crossfire yapıldığında bile HD 7950 seviyesinden biraz iyi veya kötü oluyor. Tavsiyem elinizdeki ekran kartını satıp iyi bir ekran kartı almanız yönünde.

Crossfire için iyi bir güç kaynağına da ihtiyaç var öncelikle bunu belirteyim. Ayrıca çift PCI Express x16 slotu gerek. Günümüzde 2 slot da x16 performansında çalışmadığı için takılan 2. kartta performans düşüşü oluyor ve bu da olumsuz etkiliyor performansı. Bu sebeple pek de crossfire önermiyorum çünkü HD 7850 crossfire yapıldığında bile HD 7950 seviyesinden biraz iyi veya kötü oluyor. Tavsiyem elinizdeki ekran kartını satıp iyi bir ekran kartı almanız yönünde.
Testlerde titan ile yarışıyor ?

Bence Titan'la HD 7850 CF kapışır neden dersen bir tarafta 1000 TL'lik kartlar var diğer tarafta 2400 TL'lik kart var. Ve aradaki fark 1400 TL'yi göz ardı ettirecek bir fark yaratmıyor.

Dostum 7970'in CrossFire hali Titan'ı bile geçemezken HD7850 CF nasıl geçiyor acaba?

crysis2_1920_1200.gif
crysis2_1920_1200.gif

HD 7850'ye %40 overclock yapılmış. Ayrıca crossfire her oyunda aynı performansı da vermemekte. Arkadaş ayrıca 2. kartı x4 şeklinde çalışacak şekilde desteklediğini belirtmiş. Bu durumda bahsedilen kadar performans artışı olması mümkün değil. X99 platformu ile 2 kart da x16 olarak çalışabilecek. SLI ve Crossfire senaryosu bu platform sonrası ancak iyi yerlere gelecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı