HD 7850 Overclock

oguzhann

Hectopat
Sapphire hd7850 1 gb modeli ekran kartım var.
Karta overclock yaptığımda stabil bir değer alamıyorum. Önceden asus engt 430 kullanıyordum ve kartla inanılmaz değerlere çıkıyordum.
Kartta stabil bir hız alamamamın nedeni nedir?

Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ...

Bellek Hızı : 4800 MHz'den 5200 MHz ye çıkartmalısın.

Çekirdek Hızı : 860 MHz'den 925 MHz ye çıkartmalısın.

Eğer dahada fazla aşırtıcam dersen.Isı problemi ortaya çıkacaktır.Ben bu değerlere çıkarttım.Isı oyunlarda,50-61 arası.Sapphire Trixx programını öneriyorum.O.C yaptıkdan sonra,fan kontrolden oyun oynayacağın zaman Custom'a getirmende fayda var.Çünki ısı arttınca fan kendini ona göre ayarlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ...

Bellek Hızı : 4800 MHz'den 5200 MHz ye çıkartmalısın.

Çekirdek Hızı : 860 MHz'den 925 MHz ye çıkartmalısın.

Eğer dahada fazla aşırtıcam dersen.Isı problemi ortaya çıkacaktır.Ben bu değerlere çıkarttım.Isı oyunlarda,50-61 arası.Sapphire Trixx programını öneriyorum.O.C yaptıkdan sonra,fan kontrolden oyun oynayacağın zaman Custom'a getirmende fayda var.Çünki ısı arttınca fan kendini ona göre ayarlıyor.

Karta bellek ve gpu için 50 mhz oc yapsam kart stabil değer alamıyorum. Mesela defuld ayarlarda 65-70 kare aldığım oyunda oc yapınca 25-30 kare alıyorum. Acaba anakart ve işlemciylemi uyumsuz?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı