HD 7850 Radeon Software ayarları nasıl olmalı?

NiRiu

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ben eski sistemlerinde en iyi performansı almak için neler yapabilecegimi öğrenmek istiyorum.

Bildiğiniz gibi Windows 7'nin ömrü bitti, bu yüzden Windows 8.1 kullanıyorum. Windows 10, HDD kullandigim için çok yavaş çalışıyor ve sürekli güncelleme alıyor.

Sadede geleyim; Apex, Valorant, CS:GO ve LoL oynuyorum. Monitörüm 60 Hertz. Ekran kartım AMD HD 7850 ve Windows 8.1'ye AMD destek vermediği için manuel olarak Windows 7 driveri kurdum güncel olarak.

Şimdi en stabil AMD Radeon Adrenalin ayarlarına ve oyun içi monitör Hz'ine eşit takilmasiz bir FPS ayarına ihtiyacım var. İşlemcim Intel i3 2.nesil 3.10 GHz ve anakartım h6b2s3.

8.1 için sürücü var, ayrıca kart GTX 750 kafası bir kart, bu arada o ekran kartı ayarları fasa fiso hiçbir cacığa yaramaz artı olarak performans kaybı yaşatıyor haberiniz olsun. En son 17.7.4 sürümü çıkmış.
Dolayısıyla adrenalin ayarı yapamazssınız. İnşallah Driver Booster falan kullanmamışsınızdır.
Dikey yenileme için bekle ayarını her zaman yapmalısın ama bu sağlıklı olmaz bu yüzden oyun içinde V-Sync ayarını açın.
Dikey yenileme için bekle ayarını her zaman yapmalısın ama bu sağlıklı olmaz bu yüzden oyun içinde V-Sync ayarını açın.
AMD 8.1'e adrenalin sürümünü vermemişse bir bildiği vardır. Zannımca oyunlarda darboğaz yaşıyorsunuz.

Son düzenleme:
8.1 için sürücü var, ayrıca kart GTX 750 kafası bir kart, bu arada o ekran kartı ayarları fasa fiso hiçbir cacığa yaramaz artı olarak performans kaybı yaşatıyor haberiniz olsun. En son 17.7.4 sürümü çıkmış.
Dolayısıyla adrenalin ayarı yapamazssınız. İnşallah Driver Booster falan kullanmamışsınızdır.
AMD 8.1'e adrenalin sürümünü vermemişse bir bildiği vardır. Zannımca oyunlarda darboğaz yaşıyorsunuz.

Driver boster vb kullanmadim her şeyi manuel olarak kendim yaptım. Sorunum o değil cihazım eski ve en iyi performansla stabil şekilde kullanmak istiyorum. Windows 8.1'den memnunum lakin AMD ekran kartımın sürücüsü düşük kendi sayfasında bende bu yüzden en güncel ve stabil halini kurdum sorun burada da değil. Sorun şu ben sadece oyun ve video izleme için kullanıyorum bilgisayarı ama oyunlarda FPS'te anı düşmeler ve takılmalar yaşıyorum birazdan detaylı olarak resim atacağım konuyla ilgili.
Öncelikle ilk görev yoneticisi açtığımda CPU kullanımı fazla gösterip 1 2 saniye sonra normalde dönüyor.

2 olarak kendim kurdum ekran kartının sürücüsünü Windows 7 de stabil ve engüncel hali vardi.
Windows 8.1'e destek vermiyor AMD eski sürüm var dediğiniz gibi 17.4.4

Ayarlarım görselde görünüyor

En stabil ve sıkıntısız şekilde Valorant ve Apex'i nasıl oynarım ?

Şimdiden teşekkürler.

Konu başlığını Windows 8.1 oyun için en stabil performans ayarları olarak değiştirir misiniz rica etsem.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    92,8 KB · Görüntüleme: 49
  • 2.png
    2.png
    483,5 KB · Görüntüleme: 51
  • 3.png
    3.png
    407,3 KB · Görüntüleme: 39
  • 4.png
    4.png
    420,5 KB · Görüntüleme: 44
  • 5.png
    5.png
    455,8 KB · Görüntüleme: 37
  • 6.png
    6.png
    464,9 KB · Görüntüleme: 36
  • 7.png
    7.png
    499,5 KB · Görüntüleme: 40
  • 8.png
    8.png
    1 MB · Görüntüleme: 39
  • dxdiag.png
    dxdiag.png
    951,9 KB · Görüntüleme: 39
  • ilk görev yoneticisi.png
    ilk görev yoneticisi.png
    1 MB · Görüntüleme: 48
@NiRiu hocam konu ile alakası yok ama güncel sürücüyü Windows 8.1'de nasıl kurdunuz bende de R9 270X var güncel sürücü yok 8.1 için. Bir de güncel olanını kurunca performans sorunu yaşatıyor mu?

Geri
Yukarı