HD 7850 sistem beyaz çizgi verip donma sorunu

Gamesnet

Hectopat
Daha fazla  
Bir ay kadar önce yeni bir sistem topladım. Sistem ilk başta stabil; GTA 5'te 50-60 FPS, The Witcher'de 30-40 FPS, aynı zamanda chrome'da rahat gezinebilme gibi tatmin ediciydi. Sonra ne olduysa artık bir gün The Witcher'dayken (yarım saat falan oynuyordum. ) Hoperlörden şiddetli bir ses gelmeye başladı. Onunla birlikte ekran donup açık siyah üzerine beyaz çizgili hal aldı. Aynı zamanda klavye işlevsiz durumdaydı bende restarta bastım ve her şey düzeldi. Velhasıl kelam o günden beridir bilgisayarda oyun açtığımda hafif kasma ya da gine aynı hatayı alıyorum. Arka planda ya da Chrome'da video izlediğimde videonun ilk 2-3 saniyeleri siyah sonra düzeliyor. Aynı zaman da normal masaüstünde gezinirken kasmalar oluyor.
(Sistemim;
  • Anakart: MSI H110M
  • İşlemci: İ5 6400
  • RAM: 8GB DDR4 HyperX Fruy
  • Ekran kartı: Sappire HD 7850 (eski ekran kartım temiz ve iyiydi diye kullanmaya devam ettim)
  • PSU : FSP FP500
  • SSD :Hİ LEVEL 120 GB ultra speed
  • HARDDİSK: WD 7200 RPM 1 TB

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı