HD 7850 sistemde "Sürücü zaman aşımı" hatası

zermanz

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB 1600MHz
SSD veya HDD modeli
HDD 500GB
Ekran kartı
AMD HD7850 2 GB
İşlemci
i5-3330 CPU @ 3.00GHz (4cpus)
Merhabalar, ben hiçbir oyunu tam çözünürlükte oynayamıyorum oynamaya çalışsam oyundan atıp görseldeki hatayı veriyor ama oyundan atmadan önce böyle hafif hafif siyah çizgiler çıkıyor. Bu her oyunda aynı Dying Light'tan tut Valorant, CS:GO, PUBG, Devour, ETS 2, eFootball 2022, FIFA22.
Şimdi diyeceksiniz ekran kartının driverını bir öncekine güncelle diye ama son 3 yıl içindeki bütün driverları denedim olmadı. Oyunların bazılarını düşük grafiğe çekip oynayabiliyorum ama bu çok kötü bir durum genelde 1280x720 oluyor ama olmadığı zaman da bol. Oyun oynama zevkimin içine etti artık illallah ettim.

Dosya Ekleri

• destek.png
    destek.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 18
DDU ile silip yüklemen çözebilir bence. Crashlanıyor olabilir veya klasik AMD :3

DDU ile silip yüklemen çözebilir bence. Crashlanıyor olabilir veya klasik AMD: 3

Kanka dediğin gibi yaptım her driverı kurarken DDU ile eskisini temizledim.

Kart ya ısındı için bu hatayi verir ya da bir arıza verecek ya da yazlım hatasi ama benim tahminim ısındı içindir.

Isındığını pek söyleyemem çünkü dediğim gibi çözünürlük düşürünce de aynı sıcaklığı görüyorum ısınmayla alakasız tahminimce.

Isındığını pek söyleyemem çünkü dediğim gibi çözünürlük düşürünce de aynı sıcaklığı görüyorum ısınmayla alakasız tahminimce.

Kaç derecelerde kart bir de temizledinmi macunu filan eğer temizlediysen büyük ihtimalle yakin zamanda cipset arizasina düşer diye düşünüyorum.

Farklı bir sistemde denemen faydalı olabilir.
Veya ömrünü dolduruyor olabilir.

Geri
Yukarı