HD 7850 yerine yeni ekran kartı önerisi

WHQL mi kullanıyorsun? Ben hep Önerilen sürümde kalıyorum hiç problem yaşamadım.
Hepsini kullandım kanka. Maalesef hep aynı durumu yaşadım.
Sıfır GT1030 almanız.
Uyarı: GT1030 HD7850'den performans olarak düşük seviye bir karttır.

Yazılımsal bir sorun değil, anlattığınıza göre ekran kartınızın GPU'sunda arıza var benim de HD6850 ekran kartımda böyle bir arıza mevcut driverini yüklediğimde siyah ekran verip sistemi kitliyor, sistem geri yükleme yaptığımda düzeliyor ve driversiz kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu arızanın nedeni GPU ile kart arasındaki temassızlıktan kaynaklanıyor. Tamiri ise reballing ile yapılabilir benim kart için 150TL para istendi(fiyatları değişkenlik gösterebilir).
Hocam bendeki durum güncellemelere göre değişiyor aslında. Mesela geçen yılın Temmuz ayından itibaren gelen güncellemelerde ben bu durumları yaşadım. Ondan önce hiçbir şekilde bu olmadı. Hatta bir keresinde o aydan önce çıkan bir güncellemeyi kurdum ve hiçbir problem yaşamadım. Daha sonrasında da son güncellemeyi kurdum ve arada sırada böyle şeyler olmaya devam etti. Bu durumun olma sıklığı nadir diyebilirim. Ancak durum yaşandığında çok uğraştırıyor. Geçen günlerde CS:GO oynarken Steam tarayıcısında takılıyordum. Bir anda tarayıcı dondu ve neyse deyip oyuna devam ettim. Daha sonra mola için oyunu alta aldığım anda bir sürü uyarı aldım ve ekran kartı sürücüsü kendi kendine silindi dolayısıyla o gün ekran kartımı hiç kullanamadım. Çünkü bilgisayar ekran kartını hiçbir şekilde görmüyordu. Sürücüyü silip yeniden kurdum, sorun düzeldi. Ama çok uğraştıran bir problemdi. Dedikleriniz için de teşekkür ederim, bu haftaki sınavımdan sonra bu durumun üzerinde biraz yoğunlaşmaya çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı