HD 7870 ve İ5 4590 Sistem Uyumsuzluğu

XenastraphobiaC

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 hafta kadar önce mevcut olan sistemimi güncelledim ve bir kaç parça değişikliği yaptım; Intel Core 2 Quad Q8300 2.5Ghz (İşlemci)
  • Asus p5p43TD (Anakart)
  • Sapphire HD7870 2GB 256bit (Ekran Kartı)
  • Kingston HyperX 1333Mhz 2x4 gb(8gb(RAM)
  • Samsung HD103SJ 1TB
  • Xigmatek 600+80(Power)
olan önceki sistemime;
  • Intel i5 4590 3.3Ghz
  • Asus H81 Gamer
  • Kingston HyperX 1600Mhz Savage
RAM ile parça değişikliği yaptım daha önce oynadığım oyunlarda ısınma problemi yaşamazken şuanda ekran kartında aşırı bir ısınma mevcut. 6 7 defa termal macun yeniledim 3farklı marka kullandım fakat hala daha ekran kartımda aşırı bir ısınma var. Yük altında oyunda iken 75 - 80 derece boşta iken 35 - 45 derece arası seyrediyor sorun yazılımsal mı donanımsal mıdır? Parça montajını kendim yaptım fakat herhangi bir problem ile karşılaşmadım montajdan hemen sonra da format atıp güncel driverları kurdum. Fakat eksik yada hatalı yaptığım bir şey var mı yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Not : HDD de emin değilim ama biraz sorun olabilir bilgisayar bazen küçük donmalar yaşıyor ve eskisinden geç açılıyor HDD onarmam mümkün müdür sorun var ise?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın kapağı açık bir şekilde oyun açarmısın? Fanlar dönüyormu bir kontrol ediver. Onun dışında kasanın tüm fanları çalışıyormu? Ancak sapphire kart olması beni şaşırtmadı. Çözemezseniz fazla kurcalamayıp servise gönderin tavsiyem.

Yükte 75-80 derece normal değildir, aşırıdır. En fazla 72-73'e göz yumulmalıdır. Cevap yazamıyorsunuz sanırım, kasanın fanlarını açık tutun yazın kasalar çok daha fazla ısınıyor faydası dokunur muhakkak.

Yükte 75-80 derece normal değildir, aşırıdır. En fazla 72-73'e göz yumulmalıdır. Cevap yazamıyorsunuz sanırım, kasanın fanlarını açık tutun yazın kasalar çok daha fazla ısınıyor faydası dokunur muhakkak.
Ekran kartında normal. İşlemcide sıcak olabilir. Ben ekran kartından bahsediyor zannettim.

Yaz aylarında normal yani. Hele Akdeniz bölgesinde yaşıyorsa.

Tekrardan sağlam bir şekilde macun sürdüm boşta 35 normal oyunlarda 60 65 arası fakat tera diye oynadığım bir oyunda 72 73 derece çıkıyor fakat merak ettiğim bu aldığım macunlar 5 10tllik ismi bile belli olmayan türden kalitesiz ürünler bunlar yerine thermalthake veya cooler master gibi ismi duyulmuş firmaların ürünlerini kullansam bir fark yaratır mı 5 derece kadar falan? kasa kapağınada 24cmlim büyük bir fan taktım arkasınada bir egzoz 8cmlik falan sanırm emin değilim..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı