HD 7870 XT çok ısınıyor

fl0usand

Hectopat
Arkadaşlar selam, ekran kartım AMD HD 7870 XT modeli. Dün fanlarını temizledim, termal macunu sürdüm ama hala çok ısınıyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu blok tam olarak oturdu mu? Bir ihtimalle vidaları fazla sıkmış olabilirsiniz. Afterburner ile fan hızını arttırarak deneyin. Olmazsa, soğutucu blok ve vidaları kontrol edin.

Kaç derece oluyor yük altında? Kasanızın hava akışı iyi mi? Zaten fazlasıyla ısınan bir kart. 70-80 derece civarı normaldir o kart için yük altında. Daha fazla oluyorsa başka bir sorun vardır.
Hocam dün Valorant'ta test ettim 85 dereceye kadar çıkıyor, sonra ise kapanıyor.
Soğutucu blok tam olarak oturdu mu? Bir ihtimalle vidaları fazla sıkmış olabilirsiniz. Afterburner ile fan hızını arttırarak deneyin. Olmazsa, soğutucu blok ve vidaları kontrol edin.
Hocam Afterburner'dan fan hızını en üst seviyeye çektim. (3200 RPM)

Hocam dün Valorant'ta test ettim 85 dereceye kadar çıkıyor, sonra ise kapanıyor.
Macunu yenilerken her şeyi doğru yaptığınızdan eminseniz yapacak bir şey yok. Daha az ısınması için düşük grafik ayarlarında oynayabilirsin kullanımı azaltmak için. Kasanın hava akışı da etkili. UV da yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı