HD 7950 veya Benzeri Ekran Kartı Önerileriniz

Ben 7950 yazıyordum SwiftKey 7970 diye düzeltme yapmış. Ben salak değilim de öyle bir şey yazacağım. Emin ol donanım testlerine senden fazla bakıyorum.

Testlere bakmakla bitmiyor. Ben işin daha da detayına iniyorum. Kartın herhangi bir oyundaki videosuna kadar izliyorum. Hatta unboxing videolarını da.

Kardeşim yanlış yazmış olabilirsin. İnsanlık hali :) Madem yanlış yaptın mesajını düzeltebilirdin. Ve bunları konuşmazdık zaten.

Testlere bakmakla bitmiyor. Ben işin daha da detayına iniyorum. Kartın herhangi bir oyundaki videosuna kadar izliyorum. Hatta unboxing videolarını da.

Kardeşim yanlış yazmış olabilirsin. İnsanlık hali :) Madem yanlış yaptın mesajını düzeltebilirdin. Ve bunları konuşmazdık zaten.
Tek testlere baksam... :D Elimden telefon ve bilgisayarım gidince mesajı da düzeltemedim zaten daha bende yeni farkettim. Burada yaşam böyle malesef 58 gün daha.

Ürün elime geçti. Şu andaki sistemim:
-AMD Phenom II X6 1055T 2.8(Max 3.3) GHz İşlemci
-Kingston 4GB 1333MHz DDR3 RAM (Yakında 8GB daha ekleyeceğim)
-Xigmatech 850Watt Modüler 80+ Psu
-ASUSHD7970 DIRECTCU II TOP GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 Ekran Kartı
-Samsung HD103SJ Ata Device 1TB 7200Rpm (Sata II)
Sistemime ilerleyen zamanlarda birkaç ilave daha yapacağım. Şu anki durumda Windows Derecelendirme Puanı(Not: PCI Express x16 2.0 anakartımdaki. Ekran kartı 3.0 fark olurmu bilmiyorum.):
İşlemci:7.5
Ram:7.5
Grafikler.8.2
Oyun Grafikleri:8.2
Birincil Sabit Disk:5.9
Henüz overclock yapmadım. Kutuyu açarken ve kasama montajlarken kameraya aldım. Kasaya milimetrik bir farkla sığdı. Çalışması çok sessiz. Crysis 3'ü yükledim ve oynamayı da denedim. Gayet başarılı sonuçlar. Fraps ile yaptığım ölçümlerde tüm ayarlar ultra iken 1920x1080 çözünürlükte 31-60 arası FPS aldım. Ancak bellek ve disk kullanımı inanılmaz oluyor Crysis 3 oynarken. Ultra ayarlarda iken %95-98 arası bellek kullanıyor ve oyundan çıkmadan alt+tab kombinasyonuyla geçiş yaparsam bayağı bi takılmalar yaşıyorum. Ayarları biraz düşürüp belleğin yükünü azaltınca oyunda da gözle görülür bir rahatlama oluyor. Sıcaklık değerleri bana yüksek gibi geldi. CPU'lar Crysis 3 ultra ayarlarda çalışırken 45-55 derece arasında seyrediyor. Ancak ekran kartı 65-75 dereceye çıkıyor. Dereceler bu kadar yüksek olmasına rağmen fanlar %25-35 arasında çalışıyor. Bende hiçbir ayara şimdilik dokunmadım. Herşey otomatik. (Not: Fabrika çıkışlı olan overclock tarafımca ilk kullanımda kapatıldı.) Daha ayrıntılı incelemeleri ve testleri önümüzdeki günlerde yapacağım. Crysis 3 için ise RAM miktarını artırınca özel inceleme yapacağım. Katkıda bulunan herkese çok çok teşekkür ederim. Bu arada kartın fotoğraflarını da ilerleyen günlerde paylaşacağım. Kart hakkında sorusu olanlar sorabilir. Benim en büyük çekincem kasaya sığmaması idi. Ölçtüm ve 29cm tam olarak sığdı. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı