HD 7970 ROG Matrix takas edilmeli mi?

Eray Eker

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Tekirdağ/Kırklareli/Edirne
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik mühendisi
Kısaca benim ekran kartım Hd 7970 rog matrix platinum 3 gb 384 bit 2 yıla yakın garantisi var 20 ay falan kısa zaman önce ikinci el almıştım. GTX760 rog striker 4 gb 256 bit ile takas imkanım var. Sizce mantıklı olur mu? Garanti durumu aynı sayılır.
İşlemci: 4790K
Anakart: Msı z97 gaming 7
Ram: 4x2 corsair vengeance
Psu: 700w ocz modxstream pro
Hd 7970 rog matrix platinum ile daha oyun oynayamadım üniversite okuduğum için kart diğer evde duruyor onu 2.el almıştım. Takas ne derece mantıklı? İleri dönük olsun istiyorum.

Dostum daha mantıksız bir alışveriş yapamazsın :) 7970'i babana bile verme açıkçası.
Bazı testlerde normal gtx760'ın hd7970'i geçtiğini görünce acaba rog modelleri arasında nasıl bir fark olur diye düşündüm açıkçası. Birde bazı karşılaştırmalarda hd7970 matrix'in r9 280x' den daha kötü olduğunu 1080p çözünürlükte r9 280x' in daha iyi olduğunu okudum.

Birde hd7970 matrix beni 1080p 3 yıl idare eder mi? 500TL para verdik seneye değiştirmek zorunda kalmayalım.

Alışveriş yaparken maddi değeri göz ardı edersen çok kaybedersin. Ayrıca o kart sana uzunca süreler yeter.
Şahsen ben 5830 gibi bir kart ile bile senelerce idare edebilirim :) O kart sana uzun seneler yeter tabi 16X manyağı değilsen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı