HD 8730M ve 8 GB Ram Oyun Performansı nasıldır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni bir laptop aldım. Ekran bağdaştırıcıları da intel graphics 4000 ve amd radeon hd 8730 gözükmekte. 8 gb ram ve 5.978 mb civarı ekran kartı göstermekte. Yani ben bununla call of duty ghost , assasian creed black flag gibi oyunları oynayabilir miyim ? Şimdiden teşekkürler. (i7)

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz bence olayı tamamen yanlış kavramış ve GTX635M kullandığınızı zannederken HD4000 kullanıyormuşsunuz ve 40 civarında dolaşan fps değerleri elde ettiğinizde ise sadece GTX635M çalışıyormuş.

İşlemci ile SLI/CF olayı AMD işlemci ve kartlara özgündür, yani tablo şudur:
AMD + AMD = EVET (Bilindiği üzere APU işlemciler destekledikleri ekran kartları ile crossfire yapılabilmektedirler.)
AMD + NVIDIA = HAYIR
Intel + AMD = Hayır
Intel + NVIDIA = Hayır

Öncelikle AMD + nVidia Hybrid olarak birlikte çalışabilmektedir. Mesela APU sistemlerde entegre grafik ile harici nVidia kartı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca biz her iki kartında kullanıldığından eminiz ki arka planda GPU-Z ile kartlara binen yükü izliyorduk.

Benim demek istediğim SLI/CF yapıp performansın artırılamayacağı idi yoksa bende Intel işlemci ile AMD ekran kartı kullandım değiştirilebilir grafikler modunda.

Benim demek istediğim SLI/CF yapıp performansın artırılamayacağı idi yoksa bende Intel işlemci ile AMD ekran kartı kullandım değiştirilebilir grafikler modunda.

Intel + nVidia'da böyle bir şey var da AMD'de kartlarda böyle bir şey var mı onu bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı